Sierpień 21 2019 11:03:59
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
PRACOWNIA INFORMATYCZNA

W grudniu 2005 roku otrzymaliśmy nową pracownię internetową przeznaczoną dla szkoły podstawowej. Powstała ona w ramach programu wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W nowej pracowni jest serwer i 10 bogato wyposażonych stanowisk uczniowskich z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PRO PL i pakietem biurowym Office Pro 2003.
W skład każdego zestawu komputerowego wchodzi 17 - calowy monitor LCD, mysz optyczna, słuchawki, mikrofon. Komputery uczniowskie są wyposażone w napędy FDD, COMBO, a dodatkowo jeden z nich w głośniki i nagrywarkę DVD. Ponadto otrzymaliśmy sieciową drukarkę laserową, skaner, komputer przenośny i wideoprojektor. Ta nowa pracownia połączona została ze "starą" pracownią, którą otrzymało gimnazjum w roku 2000. Na dzień dzisiejszy uczniowie mogą pracować na 19 stanowiskach roboczych, co w praktyce pozwala na efektywne wykorzystanie czasu lekcyjnego.


___________________________________________________

Różnica między dobrem a złem jest taka sama w Internecie, jak w prawdziwym świecie.
Pamiętaj:

Nie ufaj osobom poznanym w Sieci. Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Wielu Sieciuchów udaje kogoś, kim naprawdę nie jest po to żeby zrobić nam krzywdę. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie zawsze poinformuj o tym rodziców.

Nie podawaj swoich danych. W Internecie posługuj się tylko nickiem (pseudonimem) i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię lub nazwisko, numer telefonu, adres czy dane szkoły. Pamiętaj, że możesz rozmawiać z Sieciuchem, który wykorzysta przeciwko Tobie informacje, które mu podasz.

Mów, jeśli coś jest nie tak. W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Jeśli masz do czynienia z Sieciuchem razem łatwiej będzie go Wam pokonać.

Zabezpiecz swój komputer. Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu musisz mieć zainstalowany program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall. Bez tych narzędzi jesteś łatwym celem dla wszelkiego rodzaju Sieciuchów.


4,381,536 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.