E-DZIENNIK
mLegitymacja
Polecamy
8.05.2014 MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

08.05.2014 roku na stadionie w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Wszystkie szkoły rywalizowały w czterech grupach. Naszych zawodników przydzielono do grupy pierwszej. Każdy z zawodników startował w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600 m. (dziewczęta) i 1000m. (chłopcy). Komisja sędziowska przeliczyła wyniki na punkty według tabel punktowych i po dodaniu otrzymała sumę punktów każdej drużyny. Jakież było nasze zadowolenie, gdy okazało się, że dziewczęta wywalczyły trzecie miejsce, zdobywając po szkole z Pawłowic i Rydzyny 1059 punktów, a chłopcy wygrali zawody i zostali mistrzami powiatu, uzyskując 927 punktów. Uczniów udekorowano medalami, dyplomami oraz pucharem. Ponadto wyróżniono uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów. Trzecie miejsce zajęła Paula Nawrocka z 244 punktami, a wśród chłopców drugi był Eryk Andrzejewski, uzyskując 222 punkty.
Dziewczęta startowały w składzie: Paula Nawrocka, Zuzanna Dawidziak, Marika Siniecka, Zofia Maciejczyk, Magdalena Krzyżoszczak, Maria Adamska, Martyna Galon.
Skład drużyny chłopców: Marcin Konopka, Tomasz Łukaszewski, Filip Frąckowiak, Kamil Flaczyk, Eryk Andrzejak, Tomasz Gembiak, Miłosz Kamiński.

Informacja i zdjęcia: p. R. Kaczmarek