10.01.2019 POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
Dodane przez administrator dnia Styczeń 10 2019 08:57:04

06.01.2018r. w Lipnie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który przybyły dzieci z całego powiatu leszczyńskiego. W tym roku do konkursu stanęło ponad 160 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazjum. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także mniej znane, ale równie ciekawe pastorałki.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Olga Banach, Maria Wierzyk Hanna Gembiak z kl. IIb, Maria Stróżyńska, Hanna Skorupka z kl. IIa, Mieszko Cwojda, Maria Stachowiak z kl. IVa, Alan Sztyler (IVb), Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę oraz Julianna Schöpe (Vc), przygotowana przez p. Karolinę Tarnowską. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów. W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała Hanna Skorupka za wykonanie pastorałki „Gwiazdki świecą nad stajenką”. W kategorii klasy IV-VI II miejsce Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Tobie mały Panie” a III miejsce Oliwia Juszczak” za pastorałkę ”Babci zegar”, Zosia Klich otrzymała wyróżnienie za utwór „Kolęda dla nieobecnych”. W kategorii klasy VIII i gimnazjum III miejsce zdobyła Jagoda Wróblewska za kolędę pt. „Mario czy Ty wiesz”, wyróżnienie otrzymała Roksana Glapiak za kolędę „Magia świąt”. W kategorii Zespoły wokalne I miejsce otrzymał zespół SŁONECZKA w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska wykonując „Hymn o Narodzeniu” , II miejsce zajął zespół „KAPRYS” w składzie: Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Oto dziś narodziła się miłość”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i statuetki i nagrody rzeczowe.
W tym roku poziom prezentowany przez wykonawców biorących udział w Przeglądzie był bardzo wysoki, dlatego też bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły zostali zauważeni i docenieni.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: www.facebook.com/GOKLipno
ZDJĘCIA