BOŻE NARODZENIE 2018
Dodane przez administrator dnia Grudzień 21 2018 18:22:29

Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą –
Chrystus nam się narodził i nowe dni będą.
Do stajni betlejemskiej aż do brzegów Wisły
Z ptakami smukłe sarny dziwować się przyszły.
A mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka,
By pośród witających zobaczyć człowieka …

_________________________________________________

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...

C.K. Norwid

21 grudnia, odbył się Koncert Kolęd, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany jest dla uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd a poprzez to przypominać, że:„ Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…
Koncert został zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Akompaniament pana Michała Rosika był wspaniałym dodatkiem do śpiewu dzieci. W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Hej ludzie idą święta”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Złota gwiazda”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Maleńka Miłość”, „Dziś wszystkim z nas Bóg narodził się”, „Prószy biały śnieg”, „Gwiazdki świecą nad stajenką”… Wspaniały i niepowtarzalny klimat nadali koncertowi uczniowie, którzy w wyjątkowy sposób zaprezentowali kolędy i pastorałki na instrumentach muzycznych takich jak: instrumenty klawiszowe, saksofon, trąbka, skrzypce.
Mamy nadzieję, że również w gronie rodzinnym, przy choince i przy szopce zanucicie „Śpiewajcie i grajcie Mu, Małemu…”. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole, zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda, niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku.
Na zakończenie tego niezwykłego spotkania, dyrektor Elżbieta Juskowiak złożyła wszystkim serdeczne życzenia, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku, aby w Nowym Roku zrealizować swoje plany i marzenia.

Informacja: p. W. Janiszewska
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA