3.11.2018 KONKURS RECYTATORSKI
Dodane przez administrator dnia Listopad 03 2018 19:02:10

„Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.

Ojczyzna moja - to wioski i miasta,
Wśród pól lechickich sadzone od Piasta;
To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki.

Ojczyzna moja - to praojców sława,
Szczerbiec Chrobrego, cecorska buława,
To duch rycerski, szlachetny a męski,
To nasze wielkie zwycięstwa i klęski.”…

(Maria Konopnicka, "Ojczyzna")

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości we wtorek, 30.10.2018r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się szkolny konkurs recytatorski „Polska- słowem malowana”. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII-VIII szkoły podstawowej i klasy trzecie gimnazjum. Celem konkursu była nie tylko prezentacja umiejętności artystycznych uczestników, ale przede wszystkim wyrecytowanie utworów, które w swej treści przypominały historię naszego kraju i ukazywały piękno ojczystego krajobrazu.
Komisja konkursowa, w składzie: przewodnicząca – wicedyrektor szkoły p. A.Jankowiak, p. A. Lubińska-Hofman, p. J. Muszyńska, p. S. Stawińska w kategorii klas IV-VI przyznała:
- I miejsce – Zofii Klich z klasy Vc,
- II miejsce – Wiktorii Tuszyńskiej z klasy Va,
- III miejsce – Mikołajowi Brodziakowi z klasy Vb,
- wyróżnienie – Wiktorii Skrzypczak (Va) i Jakubowi Jankowiakowi (Vc).
W kategorii klas starszych natomiast nie przyznano dwóch pierwszych miejsc. Miejscem trzecim uhonorowano Ewelinę Baer z klasy VIII a i Adama Ciesielczyka z klasy VIIb. Przyznano też dwa wyróżnienia – pierwsze otrzymała Agnieszka Siniecka z klasy VIIb, drugie - Patrycja Buczek z klasy VIIIa.
Przy tej okazji, pisząca te słowa, serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu „Polska- słowem malowana”, który to konkurs – z założenia – miał być nie tylko rywalizacją, ale przede wszystkim piękną artystyczną przygodą i okazją do spotkania się z ludźmi, których pasją jest praca nad doskonaleniem ojczystego języka.

Informacja i zdjęcia: p. A. Lubińska-Hofman
ZDJĘCIA