9.01.2018 POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
Dodane przez administrator dnia Styczeń 09 2018 08:58:12

07.01.2018r. w Lipnie odbył się V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który przybyły dzieci z całego powiatu leszczyńskiego oraz miasta Leszna. W tym roku do konkursu stanęło ponad 120 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazjum. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także mniej znane, ale równie ciekawe pastorałki.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Wiktora Nojman , Hanna Gembiak z klasy Ib ,Alan Sztyler z klasy IIIb kl. Mieszko Cwojda z klasy IIIa, Natalia Matuszak z klasy IVa, Maja Wróblewska z kl. IVa, Mikołaj Brodziak z klasy IVb, Krystian Andrzejewski z kl. VIa, Aleksandra Adamiak z klasy VIb Jagoda Andrzejczak, Ewelina Baer, Roksana Glapiak, Jagoda Wróblewska, Weronika Zyber, Julia Ratajska, Patrycja Buczek, Marta Jańczak z kl. VIIa oraz Bartek Jabłoński z kl. VIIb,
W kat. soliści kl.I- III: II miejsce zdobył Alan Sztyler, W kategorii wiekowej: klasy VII i gimnazjum :wyróżnienie otrzymał Bartek Jabłoński . W kat. zespoły wokalne: wyróżnienie zdobył zespół „Słoneczka” z składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska. W kategorii zespoły wokalno- instrumentalne: I miejsce zajął zespół „Small Band” w składzie: Ewelina Baer, Krystian Andrzejewski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i statuetki. W tym roku poziom wykonawców był na bardzo wysokim poziomie, dlatego też bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły zostali zauważeni i docenieni.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. E. Cieśla, p. M. Rosik, p. M. Cwojda
ZDJĘCIA