Grudzień 06 2019 16:40:41
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
1.04.2019 GMINNE ZAWODY MASOWE KLAS I-III

29 marca 2019 roku, w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Masowe klas I – III szkoły podstawowej. W wyścigach wzięły udział klasy ze szkół podstawowych z naszej gminy. Na hali gimnastycznej było gwarnie, wesoło i sportowo. Dzieci przygotowywały się do zawodów sportowych pod czujnym okiem swoich nauczycielek, by na turnieju wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a napięcie towarzyszące imprezie odczuwalne było na trybunach. Bardzo dobrze w tych zawodach spisały się reprezentacje naszej szkoły, które zdobyły: I miejsce klasa 1 a, drugie miejsca klasa 1 b i 2 a, natomiast klasa 2 b uplasowała się na IV miejscu. Po zakończeniu zmagań sportowych wszystkie dzieci otrzymały: soczki, plakietki, dyplom i medale. Zwycięzcą wręczono puchary.

Wyniki zawodów:
Klasa I
I m SP Drobnin kl. 1 a 29 pkt.
II m SP Drobnin kl. 1 b 27 pkt.
III m SP Garzyn 23,5 pkt.
IV m SP Pawłowice 13,5 pkt.
V m SP Nowy Belęcin 12 pkt.

Klasa II
I m SP Pawłowice 30,5 pkt.
II m SP Drobnin kl. 2 a 25 pkt.
III m SP Garzyn 24,5 pkt.
IV m SP Drobnin kl. 2 b 18 pkt.
V m SP Nowy Belęcin 7 pkt.

Klasa III
I m SP Pawłowice 12 pkt.
II m SP Oporówko 9 pkt.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Informacja: p. A. Brodziak
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

29.03.2019 DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

26 marca w Pawłowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało pięć zespołów (trzy zespoły chłopców i dwa dziewcząt). Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z roczników 2008 i młodsi, które „wybiegały”: dziewczynki pierwsze, a chłopcy trzecie miejsce. Indywidualnie drugie miejsca zajęli Zosia Skrzypczak i Adam Śliwowski.
Medalowe zespoły biegały w składach:
Dziewczynki: Zosia Skrzypczak, Marta Łagoda, Maja Kurasiak, Dominika Stachowiak i Marysia Jakubowska.
Chłopcy: Oskar Konopka, Jan Łagoda, Tobiasz Machowski, Jakub Dudkiewicz, Tomek Adamiak i Tomek Szydłowski.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

27.03.2019 POŻEGNANIE ZIMY

W piątek 22 marca dzieci ze szkoły w Drobninie pożegnały zimę. Wydarzenie to odbyło się z jednodniowym opóźnieniem, ale myślimy, że wiosna się nie obraziła i już na dobre u nas zagości. Dzieci przegoniły zimę okrzykami, a powitały wiosnę piosenką. Następnie jak obyczaj każe spaliliśmy Marzannę i wrzuciliśmy ją do wody. Niech płynie do morza i tak szybko nie wraca.

Informacja i zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

22.03.2019 ZABAWA ŁĄCZY

15.03.2019 na sali gimnastycznej spotkały się klasy I-II na wspólnych zajęciach pt. „Zabawa łączy”. Celem zabawy było integrowanie się dzieci. Uczniowie każdej z klas byli ubrani we wcześniej wylosowany kolor (czerwony, żółty, niebieski i biały) i przynależeli do „królestwa” w danym kolorze. Dzieci , najpierw wykonując polecenia, bawili się w swoim królestwie, a z czasem , mimochodem zaczęli się między królestwami mieszać. Ostatecznie wymieniali się papierowymi koralami i opaskami z sąsiednimi królestwami. Całą zabawę przygotowała i przeprowadziła p. Hanna Kaczmarek. Na koniec zaproszono dzieci na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów IIb.

Informacja: p. H. Kaczmarek
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

8.03.2019 DZIEŃ KOBIET

8 marca to święto szczególne, bo to przecież Dzień Kobiet. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie kl. IVa i IVb przygotowali wesołe scenki, wiersze, taniec i piosenki, których tematem były kobiety oraz ich rola w codziennym życiu. Szczególne zasługi pań opisane zostały w wierszu, którego bohaterkami były: mama, babcia, konduktorka, lekarka, listonoszka, sprzedawczyni, nauczycielka, czyli kobiety, które spotykamy na co dzień. W wędrówce przez wieki ukazano różnorodność i piękno kobiet. Pojawiły się m.in.: Ewa z raju, kobiety z epoki kamiennej i starożytnej, z czasów średniowiecza, a także Indianka i dziewczyna XXI wieku. Nie obyło się oczywiście bez życzeń i kwiatów, które w dowód wdzięczności składali chłopcy i panowie.
Nad całością czuwali: p. E. Buczek oraz p. R. Jankowiak.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA


4,544,032 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.