Maj 21 2019 22:57:40
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
22.10.2018 FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W RYDZYNIE

W piątek 19 października na hali sportowej w Rydzynie odbył się Finał Halowej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Leszczyńskiego. W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna trafiła do grupy B wraz z zespołami ze Święciechowy, Rydzyny i Osiecznej. Dzięki jednemu zwycięstwu, remisowi i jednej porażce nie udało się nam awansować do fazy finałowej turnieju. Na pocieszenie została nam gra o piąte miejsce. Niestety przegraliśmy ten mecz z zespołem z Dąbcza i ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Kacper Maciołka, Hubert Kubasik, Tobiasz Aleksandrzak, Mikołaj Jagodziński, Kamil Wajs, Mikołaj Kurasiński, Kamil Włodarczyk, Rafał Kołodziej, Tobiasz Nojman i Mikołaj Bartkowiak.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałek, 15 października, w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie świętowano Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym też Dniem Nauczyciela. Zgromadzoną społeczność szkolną, dawnych pracowników szkoły oraz przedstawicieli władz samorządowych przywitała dyrektor, pani Elżbieta Juskowiak, która w swojej przemowie nie tylko zwróciła uwagę na historyczny aspekt święta, ale przede wszystkim na zaangażowanie nauczycieli i innych pracowników szkoły w wychowanie i wykształcenie nowych pokoleń. W czasie akademii, pani dyrektor wręczyła kadrze Nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je: pani Kasia Bielicka, pani Sława Olejniczak, pani Justyna Muszyńska, pani Elżbieta Cieśla, pani Wiesława Janiszewska, pani Karolina Tarnowska, pan Jerzy Kownacki, pani Krystyna Witczak i pani Marianna Domagała. Dzień ten był szczególnie wyjątkowy dla pani Hanny Kaczmarek, która otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo.
Nauczyciele i uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oczekiwali na część artystyczną. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klas VI, pod kierownictwem swoich wychowawców: Karoliny Tarnowskiej i Jerzego Kownackiego. Seria scenek - wspomnień szkolnych, przesympatycznego małżeństwa Janusza i Grażynki, rozbawiła widownię i rozluźniła atmosferę. Podobnie jak melodyjne i zabawne piosenki zaśpiewane przez uczniów.
W dniu tak szczególnym nie mogło się także obejść bez wręczenia kwiatów – symbolów wdzięczności. Uczniowie podziękowali za najpiękniejszy dar - za wiedzę, życzyli zdrowia, satysfakcji z pracy i zadowolenia z uczniów.

Informacja: p. K Tarnowska
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

17.10.2018 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

16 października 2018 roku w naszej szkole odbył się Bieg Niepodległościowy z okazji 100-lecia ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Na starcie pojawili się uczniowie klas IV, V,VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum z biało-czerwonymi symbolami, co dodatkowo uwzniośliło atmosferę biegu. Uczniowie pokonali wyznaczoną wokół szkoły trasę na miarę swoich możliwości.
Taka forma spotkania się uczniów to doskonała okazja do tego, aby się zintegrować z innymi biegaczami.Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

16.10.2018 MARSZ MŁODEGO PATRIOTY

W piękny i słoneczny dzień o godzinie 10.00, 100 uczniów odświętnie ubranych na 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wyruszyło z drobnińskiej szkoły ul. Wiejską. Następnie dotarli do Krzemieniewa, idąc ulicą Wiejską, Dworcową (do Urzędu Gminy), Spółdzielczą i po trzech godzinach lekcyjnych wrócili do drobnińskiej placówki. Podczas przemarszu uczniowie śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej oraz wręczali biało- czerwone kwiaty. W tym czasie młodzież z gimnazjum przeprowadzała sondaż uliczny na temat: „Co dla Pani/ Pana oznacza Niepodległość?” Napotkana lokalna społeczność bardzo miło nas witała i dawała otuchy do dalszego marszu. W tym dniu dopisała piękna, słoneczna i bezwietrzna pogoda. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci każdego uczestnika. Młode pokolenie jest przyszłością naszego narodu, dlatego ważne jest budzenie u dzieci miłości do Ojczyzny poprzez poczucie tożsamości regionalnej i narodowej oraz pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

Informacja: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA

AKCJA CHARYTATYWNA "JABŁUSZKO"


4,050,823 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.