Maj 24 2019 22:50:51
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
26.10.2018 WARSZTATY O CYBERPRZEMOCY

24 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” z Krakowa. Uczniowie klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w przeprowadzonych przez nich warsztatach profilaktycznych pod nazwą „Cyberprzemoc-pętla zdarzeń”. Spotkanie składało się z dwóch części: spektaklu teatralnego oraz rozmowy z uczniami. Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej, ze wskazaniem na przemoc fizyczną, a także często występującą i trudną do wychwycenia przemoc psychiczną, mogącą powodować tragiczne konsekwencje. W historii przedstawionej przez zaproszonych gości ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie w żaden sposób nie wskazywało, że mógł tej przemocy doświadczać. Uczniowie uczyli się jak kształtować umiejętności społeczne - rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia. Otrzymywali wskazówki gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.

Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

26.10.2018 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO POWIATU LESZCZYŃSKIEGO

23 października w Rydzynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Powiatu Leszczyńskiego uczniów urodzonych w latach 2003 – 2005. W zawodach udział wzięło dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasz zespól trafił do grupy B. gdzie dwa mecze zremisowaliśmy (z Kąkolewem i Pawłowicami) i dwa wygraliśmy (z Rydzyną i Świerczyną). Dzięki temu udało nam się awansować do strefy medalowej turnieju. Niestety w półfinale ulegliśmy zespołowi ze Święciechowy i na pocieszenie została nam walka o brązowy medal. Naprzeciw naszego zespołu stanęła reprezentacja Krzycka Wielkiego. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca w turnieju.
Graliśmy w składzie: Miłosz Buczek, Adam Chwaliszewski, Jakub Jaszczak, Mateusz Włodarczyk, Igor Pietraszewski, Wojtek Skorupski, Adam Śliwowski, Bartek Jabłoński, Krystian Andrzejewski i Alex Charter.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

23.10.2018 WYCIECZKA DO LASU

18 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę do lasu. Pogoda była ładna, świeciło słońce, ale czuć było już chłód jesieni. Na miejscu dzieci odbyły długi spacer, obserwowały przyrodę, zachodzące zmiany jesienią oraz zbierały leśne skarby. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu. Widzieli tam drzewa iglaste i liściaste, takie jak: sosny, świerki, brzozy, dęby i buki. Las mienił się pełną barwą jesiennych kolorów. Oczywiście, szukali też grzybów i innych darów lasu. Drugoklasiści mieli zadanie do wykonania. W grupach tworzyli obrazy z zebranych materiałów przyrodniczych, które można zobaczyć na zdjęciach.


Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA

22.10.2018 AKCJA CHARYTATYWNA "JABŁUSZKO"

W dniach 17-19 października 2018 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „JABŁUSZKO”. Akcja ta, polegała na zakupie jabłuszka za symboliczną złotówkę (oczywiście można było zapłacić więcej) i tym samym można było wesprzeć leczenie oraz rehabilitację potrzebujących dzieci. Głównymi organizatorami akcji są dwie leszczyńskie szkoły podstawowe: nr 5 i 9. Pod patronatem: Prezydenta Miasta Leszna, Wójtów i Burmistrzów miast.
Zebrane pieniążki, trafiły aż do sześciorga chorych dzieci z naszego regionu: Szymona, Zuzi, Amelki, Antka, Julki i Bartka. Wszystkie jabłuszka zostały rozprowadzone, za co wszystkim za pomoc i udział w akcji serdecznie dziękujemy.Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

22.10.2018 GOŚCIE Z DALEKA

W piątek 19.10.2018r. naszą szkołę odwiedzili goście z dalekich krajów, Uli z Indonezji i Kaan z Turcji. Wolontariusze mogli przyjechać do nas dzięki współpracy z leszczyńską Fundacją Centrum Aktywności Twórczej. Fundacja organizuje przyjazdy studentów nie tylko z Unii Europejskiej, ale obecnie z całego świata. W zajęciach z wolontariuszami wzięli udział uczniowie klas 4b, 5c, 7b, 8a, 8b i IIIA. Warsztaty okazały się niezwyczajną lekcją wychowawczą dotyczącą tolerancji przeprowadzoną w języku angielskim. Wolontariusze opowiedzieli krótko o swoich krajach, geografii, historii, typowych potrawach, zwyczajach i religii, którą wyznają. Islam, nam Polakom, kojarzy się negatywnie ze względu na tylko złe informacje docierające do nas z telewizji. Nasi goście pokazali dobre strony muzułmanów. Podpowiedzieli uczniom jak zachowywać się w krajach muzułmańskich, w meczetach i podczas Ramadanu. Kaan pokazał czym różni się prawdziwy kebab od donera. Uli uczyła uczniów tradycyjnego tańca indonezyjskiego. Nikt się nie wstydził, każdy uczestniczył w lekcji tańca i dyskusji. Wolontariusze zachęcali do odwiedzenia swoich krajów, dalekich wojaży do nieznanych miejsc. Cieszy fakt, że wszyscy uczniowie, bez względu na wiek, skorzystali z warsztatów w języku angielskim. Zrozumieli, że w komunikacji precyzja nie jest najważniejsza. Odważnie uczestniczyli w rozmowie i starali się zrozumieć jak najwięcej. Sprawdzili poziom swoich umiejętności i obiektywnie mogli oszacować stopień opanowania języka angielskiego.

Informacja i zdjęcia: p. M. Samol
ZDJĘCIA


4,073,779 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.