Grudzień 06 2019 16:02:03
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
5.06.2019 W PASIECE "U LUCKA"

Dnia 30.05.2019 uczniowie klasy Ia Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie odwiedzili ,po raz pierwszy, pasiekę pana Lucjana Borowskiego w Drobninie. Uczniowie dowiedzieli się, jak jest zbudowany ul, jaka pszczoła jaką pełni funkcję w ulu, do czego służy wirówka, jakie produkty pszczele mamy z pasieki. Pan Borowski opowiedział również o zakładaniu nowych uli, o tworzeniu się nowego matecznika, oraz o ciągłym dokształcaniu się w kierunku „pszczelarstwo”. Córka pana Borowskiego pani Iza pokazała jak się zdejmuje wosk z plastrów miodnych. Dzieci ubierały ochronny strój i zaglądały przez szybkę do ula, „kręciły karuzelą”, dzięki czemu wytłoczyły z plastrów miód, próbowały też pyłku pszczelego, który zebrała pani Iza. Oczywiście świeżo wytłoczony miód próbowały z dodatkiem wafli. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało ulotki o rodzajach miodu i… słoiczek miodu. Mamy nadzieję, że dzieci będą szanowały pszczoły i chętniej jadły miód, a nie cukier.

Informacja i zdjęcia: p. H. Kaczmarek
ZDJĘCIA

2.06.2019 ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ NA CZEŚĆ WŁADYSŁAWA LESTERA

27.05.2019 roku odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. W tym to właśnie dniu przypadł nam zaszczyt gościć uczestników odsłonięcia tablicy pamiątkowej na cześć pierwszego wójta gminy Krzemieniewo, Władysława Lestera (1898-1941). Impreza ta miała bardzo podniosły charakter i wpisała się w ciąg obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w roku 1918. Władysław Lester był nie tylko wójtem gminy Krzemieniewo, ale również uczestnikiem Powstania wielkopolskiego, żołnierzem wojny polsko-bolszewickiej, organizatorem Towarzystwa Powstańców i Wojaków, współtwórcą Koła Związku Weteranów Powstań Narodowych oraz Związku Rezerwistów w Krzemieniewie. Był również aktywnym strażakiem i współzałożycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzemieniewie w 1926 roku. Brał udział w powstaniu parafii i budowie kościoła w Drobninie.
Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli: dzieci Władysława Lestera (Zofia Weber, Edmund Lester, Kazimierz Lester i Teresa Florczak), wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki, przewodniczący Rady Gminy Krzemieniewo Mirosław Krysztofiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Irena Grobelna, proboszcz parafii Drobnin ksiądz Stanisław Pietraszek, dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, radni Rady Gminy Krzemieniewo, sołtysi oraz mieszkańcy gminy Krzemieniewo.
Zebranych powitała dyrektor szkoły w Drobninie Elżbieta Juskowiak. Obszerny życiorys Władysława Lestera przedstawiła Elżbieta Kownacka. W imieniu rodziny Lesterów głos zabrała Teresa Florczak. Zebrani goście mieli również okazję wysłuchać minikoncertu w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie przygotowanych przez Elżbietę Cieślę. Wśród zaprezentowanych znalazły się: Niepodległa niepokorna, Co to jest niepodległość, 11 listopada, Pierwsza Kadrowa, Przybyli ułani pod okienko, Myślimy o Polsce, Uwierz Polsko, Alleluja, Pięknie żyć.
Samo odsłonięcie tablicy odbyło się przy Urzędzie Gminy Krzemieniewo. Ta część zgromadziła również dość liczną publiczność. Wyjątkowość tego wydarzenia podniosło odśpiewanie hymnu państwowego oraz asysta pocztów sztandarowych wystawionych przez Ochotniczą Straż Pożarną z jednostek w Krzemieniewie, Pawłowicach i Belęcinie oraz szkół z Drobnina, Pawłowic i Belęcina. Do zgromadzonych przemówili wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz starosta Jarosław Wawrzyniak. Wypuszczone zostały również biało-czerwone baloniki.

PIOSENKA: NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA - autor filmu p. Mariusz Cwojda
PIOSENKI: CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ, 11 LISTOPADA - autor filmu p. Mariusz Cwojda

Informacja: p. J. Kownacki
Zdjęcia: p. M. Cwojda
ZDJĘCIA

1.06.2019 W SZKOLE ZAWSZE BEZPIECZNIE

W bieżącym tygodniu w naszej szkole zostało zrealizowanych wiele zadań związanych z tematyką bezpieczeństwa uczniów w szkole. 27 maja wszyscy wychowawcy przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka. Zajęcia te miały charakter zajęć grupowych międzyoddziałowych. W czwartek zaś odbyło się spotkanie z rodzicami i nauczycielami, podczas którego pani pedagog – A. Brodziak - przedstawiła procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole oraz dane osób i instytucji, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej. Ponadto przypomniała obowiązki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom wynikające z przepisów prawa oświatowego, procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych. Warto również wspomnieć, że na tę okoliczność, celem wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami, w starym budynku naszej szkoły obok świetlicy zostanie umieszczona tzw. ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY.

Informacja i zdjęcia: p. A. Jankowiak
ZDJĘCIA

30.05.2019 TURNIEJ PIŁKARSKI W GARZYNIE

25.05.2019 roku na boisku „Orlik” w Garzynie odbyła się siódma już edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Jest to impreza skierowana dla chłopców i dziewczynek klas IV i młodszych. W turnieju brały udział zespoły reprezentujące szkoły z Pawłowic, Garzyna, Kąkolewa i nasza drużyna. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Nasza drużyna pokonała wszystkie zespoły (Garzyn 2:1, Kąkolewo 2:0, Pawłowice 1:0), dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Nasi zawodnicy zdobyli także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym napastnikiem turnieju wybrano Oskara Konopkę a najlepszym zawodnikiem Tobiasza Machowskiego.
Oprócz wyróżnionych w naszej drużynie grali: Marysia Stróżyńska, Marta Łagoda, Marcin Dajewski, Mikołaj Dudziak, Mieszko Cwojda, Alan Dorsz, Alan Pietraszewski i Damian Rozwalka.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

30.05.2019 KLASY IV NA SZLAKU PIASTOWSKIM

23 maja klasy IVa i IVb uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce Szlakiem Piastowskim. Jako pierwszą zwiedzaliśmy Archikatedrę w Gnieźnie, gdzie oglądaliśmy zabytkowe kaplice i grobowiec z relikwiami św. Wojciecha. Poznaliśmy również legendę na temat powstania miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ostrów Lednicki, gdzie przeprawą promową przedostaliśmy się na wyspę na jeziorze Lednica. Tam oglądaliśmy stanowisko archeologiczne, prawdopodobne miejsce chrztu Polski. Następnie udaliśmy się do Biskupina, czyli rekonstrukcyjnej osady domów z wioski neolitycznej. Braliśmy też udział w zajęciach rękodzieła, na których wykonywaliśmy koralikowe naszyjniki. Dużą atrakcją okazała się podróż kolejką wąskotorową do Wenecji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej niezwykłej lekcji historii, a dla upamiętnienia tych chwil zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA


4,543,976 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.