Sierpień 21 2019 11:52:08
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
BOŻE NARODZENIE 2018

Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą –
Chrystus nam się narodził i nowe dni będą.
Do stajni betlejemskiej aż do brzegów Wisły
Z ptakami smukłe sarny dziwować się przyszły.
A mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka,
By pośród witających zobaczyć człowieka …

_________________________________________________

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...

C.K. Norwid

21 grudnia, odbył się Koncert Kolęd, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany jest dla uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd a poprzez to przypominać, że:„ Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…
Koncert został zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Akompaniament pana Michała Rosika był wspaniałym dodatkiem do śpiewu dzieci. W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Hej ludzie idą święta”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Złota gwiazda”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Maleńka Miłość”, „Dziś wszystkim z nas Bóg narodził się”, „Prószy biały śnieg”, „Gwiazdki świecą nad stajenką”… Wspaniały i niepowtarzalny klimat nadali koncertowi uczniowie, którzy w wyjątkowy sposób zaprezentowali kolędy i pastorałki na instrumentach muzycznych takich jak: instrumenty klawiszowe, saksofon, trąbka, skrzypce.
Mamy nadzieję, że również w gronie rodzinnym, przy choince i przy szopce zanucicie „Śpiewajcie i grajcie Mu, Małemu…”. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole, zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda, niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku.
Na zakończenie tego niezwykłego spotkania, dyrektor Elżbieta Juskowiak złożyła wszystkim serdeczne życzenia, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku, aby w Nowym Roku zrealizować swoje plany i marzenia.

Informacja: p. W. Janiszewska
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

19.12.2018 NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH!
13.12.2018 KONKURS W BELĘCINIE

Dnia 11. grudnia 2018, w szkole w Belęcinie Nowym odbył się gminny konkurs historyczny „Dzieje Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Szkołę w Drobninie reprezentowali uczniowie w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – Dawid Kamiński kl. VIa, Hubert Kubasik kl. VIb oraz Patryk Staniszewski kl. Vc
II grupa – Michalina Karolewicz kl. VIIIb, Julia Maćkowiak kl. IIIA gimnazjum oraz Roman Staniszewski kl. VIIIb
Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu historycznego obejmującego 100 lat dziejów Polski. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z zadaniami doskonale. Laureatami konkursu zostali dwaj uczniowie z naszej szkoły:
Dawid Kamiński zajął II miejsce w I grupie wiekowej.
Roman Staniszewski zajął II miejsce w II grupie wiekowej.

Informacja i zdjęcia: p. E. Kownacka
ZDJĘCIA

11.12.2018 WMUROWANIE KAPSUŁY CZASU

Działo się w Drobninie 10.12.2018 roku.

Świadomi ulotności czasów, w których żyjemy oraz kierując się pragnieniem zachowania pamięci o nas samych i naszych działaniach, my uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie, zebrani na uroczystym apelu podsumowującym obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, postanowiliśmy wysłać w przyszłość specjalną Kapsułę Czasu z informacjami na ten właśnie temat. Chcemy, aby Ci, którzy przyjdą tu po nas i Ci którzy będą się tutaj uczyli, mieli świadomość, jak wiele znaczyła dla nas ta rocznica, jak wiele znaczy dla nas wolna Polska. Bo wolna Polska, to polska szkoła. Z kolei polska szkoła to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i możemy rozwijać swoje talenty i pasje.
11.11.1918 roku, po 123 latach narodowej i państwowej niewoli, wolna Polska powróciła na mapy Europy i świata. Z tej właśnie okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie podjętych zostało szereg działań mających na celu upamiętnienie tego radosnego wydarzenia. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” propagującej znajomość polskiej literatury. Uczniowie i nauczyciele odczytali wspólnie fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowany został również Marsz Młodego Patrioty oraz Bieg niepodległości. Przeprowadzone też rocznicowe Konkursy: Piosenki Patriotycznej oraz recytatorski „Polska słowem malowana”. Uczniowie brali również udział w quizie „100 pytań na 100-lecie Niepodległej Polski” i turnieju szkolnym „Kocham Cię, Polsko”.
W związku z tą niecodzienną rocznicą podjęto też wiele innych inicjatyw, jak chociażby konkursy plastyczne: „Niepodległość w oczach dziecka” i „Emblemat małego Patrioty”. Nauczyciele matematyki wspólnie z uczniami zrealizowali projekty: „100 słynnych Polaków” oraz „100 brył na 100-lecie Niepodległej”. Przeprowadzona została sonda uliczna w trakcie której mieszkańcy Drobnina i Krzemieniewa odpowiadali na pytanie: „Czym jest dla mnie Niepodległość”. Pojawił się również projekt realizowany w języku angielskim „I am proud to be Polish”. Trzeba też wspomnieć o nawiązujących do obchodzonej rocznicy, pięknych biało-czerwonych dekoracjach oraz wspaniale wykonanym „Muralu dla Niepodległej”.
Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w naszej szkole 9.11.2018 roku. Rozpoczęły się one wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej i odtańczeniem Poloneza. Przed społecznością szkolną wystąpili laureaci zorganizowanych wcześniej konkursów. Były też wspólne śpiewy pieśni legionowych i patriotycznych. Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” śpiewając o godzinie 11.11 nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Nie zapomnieliśmy też o uczczeniu bohaterów biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim, którzy zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Drobninie. Na ich grobach zapalono znicze i złożono kwiaty, a każdy grób oznaczono tabliczką z napisem „GRÓB POWSTAŃCA WIELKOPOLSKIEGO”.
Celem tych wszystkich działań było utrwalanie naszej świadomości narodowej, poszanowania naszych symboli narodowych, narodowej kultury i dumy z bycia Polakiem.
Życzymy Wam wszystkiego dobrego, jak również wspaniałych pomysłów na organizację imprez z okazji 150 i 200 rocznicy Niepodległości Polski.

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DROBNINIE


Taki list do przyszłych pokoleń znalazł się w KAPSULE CZASU wmurowanej w dniu dzisiejszym w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Idea KAPSUŁY CZASU zrodziła się w związku z obchodami 100. rocznicy NIEPODLEGŁOŚCI i działań podejmowanych z tej właśnie okazji przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób chcemy zostawić dla przyszłych pokoleń ślad swojej wielkiej radości z tego powodu, że mogliśmy i możemy w spokoju i bez żadnych przeszkód cieszyć się swoją wolnością, manifestować ją na różne sposoby, i w ten sposób pogłębiać swoją narodową tożsamość i przywiązanie do wielkiej i małej Ojczyzny.
Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Krysztofiak oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Julita Stachowiak. W KAPSULE CZASU znalazły się: listy wszystkich klas pisane do przyszłych pokoleń, książka z historią szkoły w Drobninie i Krzemieniewie, informacja o szkole współczesnej, imienne listy uczniów, lista z nazwiskami nauczycieli i pracowników szkoły, statut szkoły, informacje na temat współczesnej gminy Krzemieniewo, informacja na temat przeszłości gminy Krzemieniewo, lista z nazwiskami powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu w Drobninie, specjalna KSIĘGA PAMIĄTKOWA, płyty z nagraniami imprez organizowanych z okazji odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI, pieniądze używane dzisiaj, program telewizyjny, gazeta „Panorama Leszczyńska”, gazeta „ABC”, flaga państwowa towarzysząca nam w obchodach 100. rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
KAPSUŁA CZASU wmurowana została w ścianie korytarza z jasnym przekazem, by otworzyć ją dokładnie 11.11.2068 roku.

Informacja: p. J. Kownacki
Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA
RELACJA Z UROCZYSTOŚCI I ZDJĘCIA AUTORSTWA P. MARIUSZA CWOJDY NA STRONIE PANORAMY LESZCZYŃSKIEJ

11.12.2018 SPOTKANIE Z WYCHOWANKAMI DOMU DZIECKA ZE WSCHOWY

Tradycją w naszej szkole jest spotkanie świąteczne z wychowankami Domu Dziecka ze Wschowy, które Samorząd Uczniowski przygotowuje co dwa lata. W spotkaniu biorą też udział członkowie SU wraz z nauczycielami z Pawłowic, dlatego spotkanie organizuje też w swojej szkole Samorząd Uczniowski z Pawłowic. W spotkaniu, oprócz uczniów należących do SU, brały udział Opiekunki, Dyrekcja obu szkół, Przewodnicząca Rady Rodziców z naszej szkoły oraz pan Wójt. Po uroczystej kolacji dzieci przystąpiły do dekorowania pierników. Na zakończenie odbył się turniej na wzór "Kocham Cię, Polsko". Uczniowie podzieleni zostali na trzy drużyny, odpowiadali na pytania dotyczące Polski - geografia, jedzenie, polska gramatyka, polskie seriale i teleturnieje, disco polo, polscy aktorzy, poeci i pisarze. Były też kalambury. Wychowankom Domu Dziecka zostały przekazane długoterminowe produkty spożywcze zakupione z dochodu z dyskoteki andrzejkowej. Przedstawiciel Rady Rodziców przekazał także produkty mleczne, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


4,381,596 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.