Październik 20 2019 00:33:03
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
mLegitymacja
Polecamy
27.03.2019 POŻEGNANIE ZIMY

W piątek 22 marca dzieci ze szkoły w Drobninie pożegnały zimę. Wydarzenie to odbyło się z jednodniowym opóźnieniem, ale myślimy, że wiosna się nie obraziła i już na dobre u nas zagości. Dzieci przegoniły zimę okrzykami, a powitały wiosnę piosenką. Następnie jak obyczaj każe spaliliśmy Marzannę i wrzuciliśmy ją do wody. Niech płynie do morza i tak szybko nie wraca.

Informacja i zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

22.03.2019 ZABAWA ŁĄCZY

15.03.2019 na sali gimnastycznej spotkały się klasy I-II na wspólnych zajęciach pt. „Zabawa łączy”. Celem zabawy było integrowanie się dzieci. Uczniowie każdej z klas byli ubrani we wcześniej wylosowany kolor (czerwony, żółty, niebieski i biały) i przynależeli do „królestwa” w danym kolorze. Dzieci , najpierw wykonując polecenia, bawili się w swoim królestwie, a z czasem , mimochodem zaczęli się między królestwami mieszać. Ostatecznie wymieniali się papierowymi koralami i opaskami z sąsiednimi królestwami. Całą zabawę przygotowała i przeprowadziła p. Hanna Kaczmarek. Na koniec zaproszono dzieci na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów IIb.

Informacja: p. H. Kaczmarek
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

8.03.2019 DZIEŃ KOBIET

8 marca to święto szczególne, bo to przecież Dzień Kobiet. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie kl. IVa i IVb przygotowali wesołe scenki, wiersze, taniec i piosenki, których tematem były kobiety oraz ich rola w codziennym życiu. Szczególne zasługi pań opisane zostały w wierszu, którego bohaterkami były: mama, babcia, konduktorka, lekarka, listonoszka, sprzedawczyni, nauczycielka, czyli kobiety, które spotykamy na co dzień. W wędrówce przez wieki ukazano różnorodność i piękno kobiet. Pojawiły się m.in.: Ewa z raju, kobiety z epoki kamiennej i starożytnej, z czasów średniowiecza, a także Indianka i dziewczyna XXI wieku. Nie obyło się oczywiście bez życzeń i kwiatów, które w dowód wdzięczności składali chłopcy i panowie.
Nad całością czuwali: p. E. Buczek oraz p. R. Jankowiak.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

7.03.2019 AKCJA "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Nasz szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie i z pomocą rodziców projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. W dniu 25.02 odbyła się sprzedaż lalek, o czym informowaliśmy wcześniej na stronie szkoły. Zaprezentowano także zdjęcia lalek. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci. Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Informacja i zdjęcia: p. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

6.03.2019 PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT

1 marca 2019 r0ku, na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji udział wzięło sześć drużyn z naszego powiatu. Były to zespoły ze szkół podstawowych z Kąkolewa, Święciechowy, Osiecznej, Drobnina, Rydzyny i Pawłowic. Zawody rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji na podium uplasowały się zespoły z Pawłowic - I miejsce, Święciechowy - II miejsce i gospodarze z Rydzyny - III miejsce. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły V miejsce, a grały w składzie: Zofia Dawidziak, Julia Gwizdoń, Wiktoria Ferch, Natalia Wolna, Zuzanna Ludwiczak, Anna Zięba, Natalia Robaszewska i Izbela Bartkowiak.


Informacja i zdjęcia: p. A. Ptaszyńska
ZDJĘCIA


4,463,174 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.