Lipiec 18 2019 00:50:17
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
28.01.2019 SPEKTAKL "ŚWIAT ROBOTÓW"

8 stycznia 2019 roku uczniowie klas: Vc, VIa i VIb mieli okazję obejrzeć spektakl „Świat robotów” w MOK-u w Lesznie. Wystawił go Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Sztuka oparta na „Bajkach robotów" Stanisława Lema wprowadziła młodych widzów w świat inteligentnych i obdarzonych uczuciami maszyn. Dzieci śledziły zmagania Trurla i Klapaucjusza, dwóch znakomitych konstruktorów, z robotami i maszyną liczącą. Niełatwa proza Lema w tej adaptacji stała się dowcipną, fascynującą przygodą. Bowiem uczniowie z zaangażowaniem śledzili to, co dzieje się na scenie, tym bardziej, że duże wrażenie zrobiły pokazy laserów. Warto dodać, że w tym przedstawieniu przestrzeń na teatralnej scenie budowała nie tylko scenografia, ale i światło, dym, a przede wszystkim dźwięk. Za znakomitą grę i efekty specjalne podziękowano aktorom gromkimi oklaskami.

Informacja: p. J. Muszyńska

27.01.2019 27 FINAŁ WOŚP

W niedzielę 13 stycznia miał miejsce 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w GCK w Garzynie. Jak co roku liczne licytacje były przeplatane występami dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Nasza szkoła wystąpiła dopiero o godz. 19.00. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Wiesławę Janiszewską i p. Michała Rosika. Podczas tegorocznego finału zebrano kwotę 26.212,58 zł, znacznie więcej niż się spodziewano. W roku ubiegłym było to niecałe 19 tys. Szczególnymi atrakcjami był lot balonem, skok ze spadochronem :), dzień w fotelu wójta gminy, stukilometrowa przejażdżka trajką. Były liczne wejściówki oraz rękodzieło.
Ja ze swojej strony serdecznie dziękuję naszym uczniom i rodzicom za oferowane fanty, które zasiliły konto Orkiestry. Przypomnę, że w tym roku zbieraliśmy pieniądze na sprzęt szpitalny dla najmłodszych.

Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
Zdjęcia: p. D. Marciniak
ZDJĘCIA

27.10.2019 PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

10 stycznia w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców. Do rywalizacji stanęły reprezentacje szkół ze Święciechowy, Kaczkowa, Pawłowic i nasza drużyna. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna dzięki dwom wygranym (2:0 ze Święciechową i 2:0 z Kaczkowem i porażką z zespołem z Pawłowic 1:2 zajęła drugie miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Miłosz Buczek, Bartek Antkowiak, Adam Śliwowski, Wojtek Skorupski, Patryk Cłapka, Marcin Mróz, Bartek Jabłoński, Krystian Andrzejewski i Alex Charter.Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

10.01.2019 POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

06.01.2018r. w Lipnie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który przybyły dzieci z całego powiatu leszczyńskiego. W tym roku do konkursu stanęło ponad 160 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazjum. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także mniej znane, ale równie ciekawe pastorałki.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Olga Banach, Maria Wierzyk Hanna Gembiak z kl. IIb, Maria Stróżyńska, Hanna Skorupka z kl. IIa, Mieszko Cwojda, Maria Stachowiak z kl. IVa, Alan Sztyler (IVb), Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę oraz Julianna Schöpe (Vc), przygotowana przez p. Karolinę Tarnowską. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów. W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała Hanna Skorupka za wykonanie pastorałki „Gwiazdki świecą nad stajenką”. W kategorii klasy IV-VI II miejsce Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Tobie mały Panie” a III miejsce Oliwia Juszczak” za pastorałkę ”Babci zegar”, Zosia Klich otrzymała wyróżnienie za utwór „Kolęda dla nieobecnych”. W kategorii klasy VIII i gimnazjum III miejsce zdobyła Jagoda Wróblewska za kolędę pt. „Mario czy Ty wiesz”, wyróżnienie otrzymała Roksana Glapiak za kolędę „Magia świąt”. W kategorii Zespoły wokalne I miejsce otrzymał zespół SŁONECZKA w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska wykonując „Hymn o Narodzeniu” , II miejsce zajął zespół „KAPRYS” w składzie: Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Oto dziś narodziła się miłość”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i statuetki i nagrody rzeczowe.
W tym roku poziom prezentowany przez wykonawców biorących udział w Przeglądzie był bardzo wysoki, dlatego też bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły zostali zauważeni i docenieni.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: www.facebook.com/GOKLipno
ZDJĘCIA

10.01.2019 KONKURS ŚPIEWACZY W KĄKOLEWIE

3 stycznia 2019 roku w Kąkolewie odbył się XIV Konkurs Śpiewaczy. Wzięło w nim udział ok. 90 wykonawców w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VII i gimnazjum oraz zespoły wokalne. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Banach, Maria Wierzyk z klasy II b, Maria Stróżyńska z klasy IIa, Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, Zespół Dziecięcy z Drobnina w składzie: Hanna Gembiak (IIb),Hanna Skorupka kl. IIa, Alan Sztyler (IVb), Mieszko Cwojda (IVa), Maria Stachowiak (IVa) przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę oraz zespół CANTO w składzie Marek Łagoda (VI a), Paulina Tomczak, Julianna Schöpe, Julia Gniłka z klasy Vc, Paulina Pudliszewska (VIb) przygotowani przez p. Karoline Tarnowską.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów. W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała Maria Wierzyk za wykonanie pastorałki „Zagraj najpiękniejsza kołysankę” . W kategorii klasy IV-VI przyznano dwa I miejsca, które trafiły do Agnieszki Maćkowiak za kolędę „Tobie mały Panie” i Oliwii Juszczak” za pastorałkę ”Babci zegar” Zosia Klich otrzymała wyróżnienie za utwór „Kolęda dla nieobecnych” W kategorii klasy VIII i gimnazjum III miejsce zdobył Bartosz Jabłoński za kolędę pt. „Święty niepojęty Jezu”. W kategorii Zespoły wokalne Nagrodę Specjalną Rady Rodziców ZS w Kąkolewie otrzymał zespół SŁONECZKA ,wykonując „Hymn o Narodzeniu” II miejsce zajął Zespół Dziecięcy z Drobnina za pastorałkę ”Nie płacz Jezu”, a III miejsce zespół CANTO za kolędę „Zaśnij dziecino”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe aniołki, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i anioły.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. M. Cwojda
ZDJĘCIA


4,368,956 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.