Październik 19 2019 23:56:31
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
mLegitymacja
Polecamy
7.04.2019 XI GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - DROBNIN 2019

W sobotę 06.04. 2019r. w Drobninie odbył się XI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Ogółem w przeglądzie wzięło udział 69 uczestników (soliści oraz zespoły wokalne) w kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat, zespoły wokalne klas I-III oraz zespoły wokalne klas –IV-VIII i gimnazjum. Uczestnicy przyjechali do nas ze szkół i przedszkoli z naszej gminy: z Krzemieniewa, z Garzyna , Oporówka, Belęcina Nowego oraz Pawłowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i opaskę odblaskową na rękę. Zdobywcy I, II, i III miejsca otrzymali statuetki i dyplomy ufundowane przez: Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Szkudlarczyka, Wójta Gminy Krzemieniewo Radosława Sobeckiego, Dyrektora Szkoły Elżbietę Juskowiak oraz Radę Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Jury w składzie: przewodnicząca pani Elżbieta Juskowiak oraz członkowie pani wicedyrektor Andżelika Jankowiak, pani Magdalena Prus-Maćkowiak oraz pani Karolina Tarnowska miało niełatwe zadanie, aby wśród tylu pięknie śpiewających młodych talentów wybrać tych, którzy zasługiwali na najwyższe wyróżnienie.

WYNIKI PRZEGLĄDU
Informacja: p. E. Cieśla

4.04.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

1.04.2019 roku, na boiskach „Orlik” w Lasocicach i Święciechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców urodzonych w latach 2003 - 2005. W wyniku losowania nasza drużyna grała w Święciechowie z zespołami z Rydzyny, Święciechowy i Nowego Belęcina. Dzięki dwom zwycięstwom i remisowi wygraliśmy swoją grupę i o finał graliśmy z zespołem z Pawłowic. Niestety przegraliśmy i pozostała nam walka o trzecie miejsce z zespołem z Osiecznej. Mecz wygrała nasza drużyna i to my zajęliśmy trzecie miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Mateusz Włodarczyk, Miłosz Buczek, Adam Śliwowski, Jakub Jaszczak, Adam Chwaliszewski, Alex Charter, Bartek Jabłoński, Igor Pietraszewski, Eryk Urbaniak i Krystian Andrzejewski.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

1.04.2019 SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO UCZNIÓW KLAS IV

27.03.2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego klas IV. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów. Na napisanie testu uczniowie mieli 80 minut. Obejmował on znajomość podstawowego słownictwa, umiejętność odpowiedniego reagowania w danej sytuacji oraz znajomość podstawowych struktur gramatycznych poznanych na lekcjach języka angielskiego.
Laureatami konkursu zostali:
I m-ce Mieszko Cwojda
II m-ce Bartosz Bartkowiak
III m-ce Maria Zielińska
Nagrody główne i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy zajęli I-III miejsce. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała pani Karolina Tarnowska.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Informacja: p. K. Tarnowska

1.04.2019 GMINNE ZAWODY MASOWE KLAS I-III

29 marca 2019 roku, w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Masowe klas I – III szkoły podstawowej. W wyścigach wzięły udział klasy ze szkół podstawowych z naszej gminy. Na hali gimnastycznej było gwarnie, wesoło i sportowo. Dzieci przygotowywały się do zawodów sportowych pod czujnym okiem swoich nauczycielek, by na turnieju wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a napięcie towarzyszące imprezie odczuwalne było na trybunach. Bardzo dobrze w tych zawodach spisały się reprezentacje naszej szkoły, które zdobyły: I miejsce klasa 1 a, drugie miejsca klasa 1 b i 2 a, natomiast klasa 2 b uplasowała się na IV miejscu. Po zakończeniu zmagań sportowych wszystkie dzieci otrzymały: soczki, plakietki, dyplom i medale. Zwycięzcą wręczono puchary.

Wyniki zawodów:
Klasa I
I m SP Drobnin kl. 1 a 29 pkt.
II m SP Drobnin kl. 1 b 27 pkt.
III m SP Garzyn 23,5 pkt.
IV m SP Pawłowice 13,5 pkt.
V m SP Nowy Belęcin 12 pkt.

Klasa II
I m SP Pawłowice 30,5 pkt.
II m SP Drobnin kl. 2 a 25 pkt.
III m SP Garzyn 24,5 pkt.
IV m SP Drobnin kl. 2 b 18 pkt.
V m SP Nowy Belęcin 7 pkt.

Klasa III
I m SP Pawłowice 12 pkt.
II m SP Oporówko 9 pkt.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Informacja: p. A. Brodziak
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

29.03.2019 DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

26 marca w Pawłowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało pięć zespołów (trzy zespoły chłopców i dwa dziewcząt). Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z roczników 2008 i młodsi, które „wybiegały”: dziewczynki pierwsze, a chłopcy trzecie miejsce. Indywidualnie drugie miejsca zajęli Zosia Skrzypczak i Adam Śliwowski.
Medalowe zespoły biegały w składach:
Dziewczynki: Zosia Skrzypczak, Marta Łagoda, Maja Kurasiak, Dominika Stachowiak i Marysia Jakubowska.
Chłopcy: Oskar Konopka, Jan Łagoda, Tobiasz Machowski, Jakub Dudkiewicz, Tomek Adamiak i Tomek Szydłowski.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA


4,463,128 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.