Lipiec 18 2019 00:23:47
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
8.03.2019 DZIEŃ KOBIET

8 marca to święto szczególne, bo to przecież Dzień Kobiet. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie kl. IVa i IVb przygotowali wesołe scenki, wiersze, taniec i piosenki, których tematem były kobiety oraz ich rola w codziennym życiu. Szczególne zasługi pań opisane zostały w wierszu, którego bohaterkami były: mama, babcia, konduktorka, lekarka, listonoszka, sprzedawczyni, nauczycielka, czyli kobiety, które spotykamy na co dzień. W wędrówce przez wieki ukazano różnorodność i piękno kobiet. Pojawiły się m.in.: Ewa z raju, kobiety z epoki kamiennej i starożytnej, z czasów średniowiecza, a także Indianka i dziewczyna XXI wieku. Nie obyło się oczywiście bez życzeń i kwiatów, które w dowód wdzięczności składali chłopcy i panowie.
Nad całością czuwali: p. E. Buczek oraz p. R. Jankowiak.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

7.03.2019 AKCJA "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Nasz szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie i z pomocą rodziców projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. W dniu 25.02 odbyła się sprzedaż lalek, o czym informowaliśmy wcześniej na stronie szkoły. Zaprezentowano także zdjęcia lalek. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci. Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Informacja i zdjęcia: p. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

6.03.2019 PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT

1 marca 2019 r0ku, na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji udział wzięło sześć drużyn z naszego powiatu. Były to zespoły ze szkół podstawowych z Kąkolewa, Święciechowy, Osiecznej, Drobnina, Rydzyny i Pawłowic. Zawody rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji na podium uplasowały się zespoły z Pawłowic - I miejsce, Święciechowy - II miejsce i gospodarze z Rydzyny - III miejsce. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły V miejsce, a grały w składzie: Zofia Dawidziak, Julia Gwizdoń, Wiktoria Ferch, Natalia Wolna, Zuzanna Ludwiczak, Anna Zięba, Natalia Robaszewska i Izbela Bartkowiak.


Informacja i zdjęcia: p. A. Ptaszyńska
ZDJĘCIA

4.03.2019 SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

26.02.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Celami konkursu były m.in. popularyzacja śpiewu jako formy doskonalenia znajomości języka angielskiego, promocja uczniów uzdolnionych muzycznie i językowo oraz przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro dziewięcioro uczniów. Uczniowie śpiewali piosenki angielskie przed jury i publicznością. Tego dnia mieliśmy okazję posłuchać nie tylko piosenki zawarte w podręcznikach języka angielskiego, ale także znane wszystkim hity radiowe. Jury w składzie p. Magdalena Samol i p. Karolina Tarnowska oceniło piękno śpiewu uczestników, ich muzykalność i przede wszystkim poprawność wymowy w języku angielskim. Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.

W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I- II) laureatami konkursu zostali:
I m-ce Kajetan Kozłowski
II m-ce Hanna Skorupka
III m-ce Maria Stróżyńska
Wyróżnienia otrzymało troje uczestników:
Maria Klimaszewska, Zuzanna Franek i Julia Wojtkowiak

W drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) laureatami konkursu zostali:
I m-ce Oliwia Juszczak
II m-ce Marek Łagoda
III m-ce Agnieszka Maćkowiak i Zofia Klich
Wyróżnienia otrzymało czworo uczestników:
Maria Stachowiak, Mieszko Cwojda, Julia Gniłka i Paulina Tomczak

W trzeciej kategorii wiekowej (klasy VII –VIII) laureatami konkursu zostały:
I m-ce Jagoda Andrzejczak
II m-ce Jagoda Wróblewska
III m-ce Roksana Glapiak
Wyróżnienia otrzymało sześć uczennic:
1. Julia Ratajska, duet: Natalia Wolna i Laura Nowaczyk, trio: Aleksandra Adamiak, Magdalena Karpińska i Agnieszka Siniecka.

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Informacja: p. K. Tarnowska

4.03.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

1 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych. W turnieju wzięły udział cztery zespoły: z Osiecznej, Wijewa, Lipna i reprezentacji naszej szkoły. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół zaprezentował się pierwszy raz na takim turnieju. Dziewczęta grały bardzo dzielnie i z dużym zaangażowaniem, lecz to nie wystarczyło, aby zająć miejsce na podium. Ostatecznie uplasowały się na IV miejscu.
Skład naszego zespołu: Olga Krzyżoszczak kl. 5a (kapitan), Wiktoria Skrzypczak kl. 5a, Aleksandra Klich kl. 5b, Dominika Matuszewska kl. 5c, Zofia Sikorska kl. 5c, Julia Kurasiak kl. 6a, Daria Krupka kl. 6a, Maria Juśkiewicz kl. 6b, Paulina Pudliszewska kl. 6b, Amelia Stachowiak kl. 6b.

Informacja: p. A. Brodziak
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA


4,368,884 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.