Kwiecień 15 2021 13:49:42
PIEŚŃ SZKOŁY
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PODRĘCZNIKI 2020/2021
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
3.11.2018 KONKURS RECYTATORSKI

„Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.

Ojczyzna moja - to wioski i miasta,
Wśród pól lechickich sadzone od Piasta;
To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki.

Ojczyzna moja - to praojców sława,
Szczerbiec Chrobrego, cecorska buława,
To duch rycerski, szlachetny a męski,
To nasze wielkie zwycięstwa i klęski.”…

(Maria Konopnicka, "Ojczyzna")

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości we wtorek, 30.10.2018r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się szkolny konkurs recytatorski „Polska- słowem malowana”. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII-VIII szkoły podstawowej i klasy trzecie gimnazjum. Celem konkursu była nie tylko prezentacja umiejętności artystycznych uczestników, ale przede wszystkim wyrecytowanie utworów, które w swej treści przypominały historię naszego kraju i ukazywały piękno ojczystego krajobrazu.
Komisja konkursowa, w składzie: przewodnicząca – wicedyrektor szkoły p. A.Jankowiak, p. A. Lubińska-Hofman, p. J. Muszyńska, p. S. Stawińska w kategorii klas IV-VI przyznała:
- I miejsce – Zofii Klich z klasy Vc,
- II miejsce – Wiktorii Tuszyńskiej z klasy Va,
- III miejsce – Mikołajowi Brodziakowi z klasy Vb,
- wyróżnienie – Wiktorii Skrzypczak (Va) i Jakubowi Jankowiakowi (Vc).
W kategorii klas starszych natomiast nie przyznano dwóch pierwszych miejsc. Miejscem trzecim uhonorowano Ewelinę Baer z klasy VIII a i Adama Ciesielczyka z klasy VIIb. Przyznano też dwa wyróżnienia – pierwsze otrzymała Agnieszka Siniecka z klasy VIIb, drugie - Patrycja Buczek z klasy VIIIa.
Przy tej okazji, pisząca te słowa, serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu „Polska- słowem malowana”, który to konkurs – z założenia – miał być nie tylko rywalizacją, ale przede wszystkim piękną artystyczną przygodą i okazją do spotkania się z ludźmi, których pasją jest praca nad doskonaleniem ojczystego języka.

Informacja i zdjęcia: p. A. Lubińska-Hofman
ZDJĘCIA

31.10.2018 SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ EWĄ ROSOLSKĄ

W dniu 29 października odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Rosolską- autorką dwudziestu czterech książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej.
Autorka na spotkaniu z młodzieżą zaprezentowała cykl „Pułapki Czasu”, na spotkaniu z uczniami klas IV-V cykl „Tajemnica Starego Witraża”. Najmłodszym uczniom naszej szkoły zaprezentowała cykl „Bajeczki Babeczki”. Podczas spotkania autorka czytała fragmenty opowiadań, opatrując je komentarzem. W trakcie spotkania pisarka odpowiedziała również na wiele pytań młodych czytelników, dotyczących nie tylko pisarskiego warsztatu, ale także życiowych wyborów, planów i marzeń. Wyznała, że uwielbia świat niezwykłych tajemnic, niesamowitych przygód i nieokiełznanej fantazji. Ewa Rosolska nie zdradziła jednak wszystkich tajemnic, zachęcając do samodzielnego sięgnięcia po napisane przez nią powieści.
Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Jego miłym akcentem były laurki przyniesione przez uczniów oraz dedykacje wpisane przez pisarkę do zakupionych przez czytelników tomów.

Informacja i zdjęcia: p. S. Stawińska
ZDJĘCIA

28.10.2018 KTO TY JESTEŚ?

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wzbudzić wśród uczniów przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń uczniowie z klas pierwszych i drugich przygotowali wiersze, utwory oraz fragmenty poezji patriotycznej, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom 26 października. Uczniowskie recytacje przebiegały pod hasłem „Kto Ty jesteś?”.
Swoje zdolności recytatorskie pokazali następujący uczniowie:
– z klasy I a: Franciszek Adamski, Gabriela Chwaliszewska, Emilia Skorupka, Bernadeta Suszka i Antoni Ziemlinski,
– z klasy I b: Zuzanna Franek, Rozalia Koladyńska, Adam Kownacki, Zuzanna Ratajczak i Julia Wojtkowiak,
– z klasy II a: Jan Gubański, Maria Klimaszewska, Eliza Różanek, Hanna Skorupka i Natalia Stachowiak,
– z klasy II b: Lena Jankowska, Filip Kunc, Jakub Lewandowski, Wiktoria Nojman i Magdalena Szydłowska.
Na zakończenie występujący uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

26.10.2018 SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Ważnym składnikiem tej pamięci jest przeszłość, dzieje i losy wielu pokoleń, składające się na narodową historię. Dlatego jej pielęgnowanie jest naszym obowiązkiem i koniecznością. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, a także stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa. W konkursie wzięło udział 90 osób, w tym 19 solistów, 7 duetów i 11 zespołów z klas I– VIII i gimnazjum.

Komisja w składzie: Dyrektor Elżbieta Juskowiak, zastępca dyrektora Andżelika Jankowiak, Elżbieta Cieśla, Michał Rosik oraz Karolina Tarnowska przyznała nagrody następującym solistom i zespołom:
- w kategorii soliści klas I – II
I miejsce : Olga Banach oraz Maria Stróżyńska
II miejsce: Jan Gubański
III miejsca nie przyznano
- w kategorii zespoły klas I-II
I miejsce: zespół „Ananasy z I klasy” - Ib
II miejsce: zespół „Koloryt” - IIb
III miejsce :zespół „Wojacy”- IIb
- w kategorii soliści klas IV- VI
I miejsce : Alan Sztyler oraz Paulina Pudliszewska
II miejsce: Mieszko Cwojda oraz Marek Łagoda
III miejsce: Maria Stachowiak
Wyróżnienie: Olga Kownacka, Mikołaj Brodziak
- w kategorii zespoły klas IV – VI
I miejsce: Duet -Zofia Klich , Oliwia Juszczak
II miejsce: Duet – Agnieszka Maćkowiak, Paulina Tomczak
III miejsce: Duet – Julia Gniłka, Zofia Skrzypczak
- w kategorii soliści klas VII- VIII i gimn.
I miejsce: Bartosz Jabłoński
II miejsce: Ewelina Baer
III miejsce: Izabela Bartkowiak
- w kategorii zespoły klas VII – VIII i gimn.
I miejsce: Duet- Aleksandra Adamiak, Magdalena Karpińska
II miejsce: Duet – Oliwia Stachowiak, Laura Nowaczyk
III miejsce: Duet – Weronika Kośmider, Aleksandra Musielak
Konkurs prowadziły : Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska. W czasie obrad komisji zespół „Słoneczka” wykonał dla publiczności kilka utworów wokalnych o tematyce patriotycznej. Organizacją konkursu zajęła się p. Elżbieta Cieśla oraz p. Karolina Tarnowska. Przy nagłośnieniu czuwał p. Michał Rosik.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek i p. K. Tarnowska
ZDJĘCIA

26.10.2018 WARSZTATY O CYBERPRZEMOCY

24 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” z Krakowa. Uczniowie klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w przeprowadzonych przez nich warsztatach profilaktycznych pod nazwą „Cyberprzemoc-pętla zdarzeń”. Spotkanie składało się z dwóch części: spektaklu teatralnego oraz rozmowy z uczniami. Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej, ze wskazaniem na przemoc fizyczną, a także często występującą i trudną do wychwycenia przemoc psychiczną, mogącą powodować tragiczne konsekwencje. W historii przedstawionej przez zaproszonych gości ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie w żaden sposób nie wskazywało, że mógł tej przemocy doświadczać. Uczniowie uczyli się jak kształtować umiejętności społeczne - rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia. Otrzymywali wskazówki gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.

Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA


7,792,150 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.