Kwiecień 15 2021 13:21:30
PIEŚŃ SZKOŁY
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PODRĘCZNIKI 2020/2021
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
13.12.2018 KONKURS W BELĘCINIE

Dnia 11. grudnia 2018, w szkole w Belęcinie Nowym odbył się gminny konkurs historyczny „Dzieje Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Szkołę w Drobninie reprezentowali uczniowie w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – Dawid Kamiński kl. VIa, Hubert Kubasik kl. VIb oraz Patryk Staniszewski kl. Vc
II grupa – Michalina Karolewicz kl. VIIIb, Julia Maćkowiak kl. IIIA gimnazjum oraz Roman Staniszewski kl. VIIIb
Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu historycznego obejmującego 100 lat dziejów Polski. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z zadaniami doskonale. Laureatami konkursu zostali dwaj uczniowie z naszej szkoły:
Dawid Kamiński zajął II miejsce w I grupie wiekowej.
Roman Staniszewski zajął II miejsce w II grupie wiekowej.

Informacja i zdjęcia: p. E. Kownacka
ZDJĘCIA

11.12.2018 WMUROWANIE KAPSUŁY CZASU

Działo się w Drobninie 10.12.2018 roku.

Świadomi ulotności czasów, w których żyjemy oraz kierując się pragnieniem zachowania pamięci o nas samych i naszych działaniach, my uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie, zebrani na uroczystym apelu podsumowującym obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, postanowiliśmy wysłać w przyszłość specjalną Kapsułę Czasu z informacjami na ten właśnie temat. Chcemy, aby Ci, którzy przyjdą tu po nas i Ci którzy będą się tutaj uczyli, mieli świadomość, jak wiele znaczyła dla nas ta rocznica, jak wiele znaczy dla nas wolna Polska. Bo wolna Polska, to polska szkoła. Z kolei polska szkoła to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i możemy rozwijać swoje talenty i pasje.
11.11.1918 roku, po 123 latach narodowej i państwowej niewoli, wolna Polska powróciła na mapy Europy i świata. Z tej właśnie okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie podjętych zostało szereg działań mających na celu upamiętnienie tego radosnego wydarzenia. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” propagującej znajomość polskiej literatury. Uczniowie i nauczyciele odczytali wspólnie fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowany został również Marsz Młodego Patrioty oraz Bieg niepodległości. Przeprowadzone też rocznicowe Konkursy: Piosenki Patriotycznej oraz recytatorski „Polska słowem malowana”. Uczniowie brali również udział w quizie „100 pytań na 100-lecie Niepodległej Polski” i turnieju szkolnym „Kocham Cię, Polsko”.
W związku z tą niecodzienną rocznicą podjęto też wiele innych inicjatyw, jak chociażby konkursy plastyczne: „Niepodległość w oczach dziecka” i „Emblemat małego Patrioty”. Nauczyciele matematyki wspólnie z uczniami zrealizowali projekty: „100 słynnych Polaków” oraz „100 brył na 100-lecie Niepodległej”. Przeprowadzona została sonda uliczna w trakcie której mieszkańcy Drobnina i Krzemieniewa odpowiadali na pytanie: „Czym jest dla mnie Niepodległość”. Pojawił się również projekt realizowany w języku angielskim „I am proud to be Polish”. Trzeba też wspomnieć o nawiązujących do obchodzonej rocznicy, pięknych biało-czerwonych dekoracjach oraz wspaniale wykonanym „Muralu dla Niepodległej”.
Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w naszej szkole 9.11.2018 roku. Rozpoczęły się one wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej i odtańczeniem Poloneza. Przed społecznością szkolną wystąpili laureaci zorganizowanych wcześniej konkursów. Były też wspólne śpiewy pieśni legionowych i patriotycznych. Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” śpiewając o godzinie 11.11 nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Nie zapomnieliśmy też o uczczeniu bohaterów biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim, którzy zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Drobninie. Na ich grobach zapalono znicze i złożono kwiaty, a każdy grób oznaczono tabliczką z napisem „GRÓB POWSTAŃCA WIELKOPOLSKIEGO”.
Celem tych wszystkich działań było utrwalanie naszej świadomości narodowej, poszanowania naszych symboli narodowych, narodowej kultury i dumy z bycia Polakiem.
Życzymy Wam wszystkiego dobrego, jak również wspaniałych pomysłów na organizację imprez z okazji 150 i 200 rocznicy Niepodległości Polski.

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DROBNINIE


Taki list do przyszłych pokoleń znalazł się w KAPSULE CZASU wmurowanej w dniu dzisiejszym w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Idea KAPSUŁY CZASU zrodziła się w związku z obchodami 100. rocznicy NIEPODLEGŁOŚCI i działań podejmowanych z tej właśnie okazji przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób chcemy zostawić dla przyszłych pokoleń ślad swojej wielkiej radości z tego powodu, że mogliśmy i możemy w spokoju i bez żadnych przeszkód cieszyć się swoją wolnością, manifestować ją na różne sposoby, i w ten sposób pogłębiać swoją narodową tożsamość i przywiązanie do wielkiej i małej Ojczyzny.
Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Krysztofiak oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Julita Stachowiak. W KAPSULE CZASU znalazły się: listy wszystkich klas pisane do przyszłych pokoleń, książka z historią szkoły w Drobninie i Krzemieniewie, informacja o szkole współczesnej, imienne listy uczniów, lista z nazwiskami nauczycieli i pracowników szkoły, statut szkoły, informacje na temat współczesnej gminy Krzemieniewo, informacja na temat przeszłości gminy Krzemieniewo, lista z nazwiskami powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu w Drobninie, specjalna KSIĘGA PAMIĄTKOWA, płyty z nagraniami imprez organizowanych z okazji odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI, pieniądze używane dzisiaj, program telewizyjny, gazeta „Panorama Leszczyńska”, gazeta „ABC”, flaga państwowa towarzysząca nam w obchodach 100. rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
KAPSUŁA CZASU wmurowana została w ścianie korytarza z jasnym przekazem, by otworzyć ją dokładnie 11.11.2068 roku.

Informacja: p. J. Kownacki
Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA
RELACJA Z UROCZYSTOŚCI I ZDJĘCIA AUTORSTWA P. MARIUSZA CWOJDY NA STRONIE PANORAMY LESZCZYŃSKIEJ

11.12.2018 SPOTKANIE Z WYCHOWANKAMI DOMU DZIECKA ZE WSCHOWY

Tradycją w naszej szkole jest spotkanie świąteczne z wychowankami Domu Dziecka ze Wschowy, które Samorząd Uczniowski przygotowuje co dwa lata. W spotkaniu biorą też udział członkowie SU wraz z nauczycielami z Pawłowic, dlatego spotkanie organizuje też w swojej szkole Samorząd Uczniowski z Pawłowic. W spotkaniu, oprócz uczniów należących do SU, brały udział Opiekunki, Dyrekcja obu szkół, Przewodnicząca Rady Rodziców z naszej szkoły oraz pan Wójt. Po uroczystej kolacji dzieci przystąpiły do dekorowania pierników. Na zakończenie odbył się turniej na wzór "Kocham Cię, Polsko". Uczniowie podzieleni zostali na trzy drużyny, odpowiadali na pytania dotyczące Polski - geografia, jedzenie, polska gramatyka, polskie seriale i teleturnieje, disco polo, polscy aktorzy, poeci i pisarze. Były też kalambury. Wychowankom Domu Dziecka zostały przekazane długoterminowe produkty spożywcze zakupione z dochodu z dyskoteki andrzejkowej. Przedstawiciel Rady Rodziców przekazał także produkty mleczne, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

7.12.2018 MIKOŁAJKI

W czwartek, 6 grudnia, z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski rozdawał słodycze wszystkim tym, którzy paradowali w mikołajkowych czapkach. W szkole było wyjątkowo czerwono i wesoło, a na długiej przerwie odbyła się sesja fotograficzna wszystkich Mikołajów i Mikołajek.

Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

1.12.2018 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 28.11.2018 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. o godzinie 12.30 zabawę rozpoczęli uczniowie klas I i II szkoły podstawowej. Starsze klasy bawiły się od 15 do 18. Muzykę i dekoracje przygotowali uczniowie klasy 8a. Dochód z biletów wstępu zostanie, wzorem lat ubiegłych, przeznaczony na zakup produktów spożywczych dla wychowanków Domu Dziecka we Wschowie, z którymi Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i Dyrekcją spotka się w piatek 7.12.2018 na corocznej wigilii przygotowanej w naszej szkole.Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


7,791,969 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.