Luty 24 2021 19:06:35
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY KRZEMIENIEWO
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY

OGŁOSZENIE

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020r. to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W Publicznej Szkole w Drobninie lekcje matematyki dla klas 4, 6 i 7 miały formę gier i zabaw. Gry edukacyjne to propozycje pań matematyczek dla swoich podopiecznych w tym dniu. Dzieci uczyły się bawiąc tabliczką mnożenia z Matlandią przy tablicy interaktywnej. Największym jednak powodzeniem cieszyły się gry karciane z kartami Grabowskiego. „Olimpijczycy” okazała się przebojem, a „Piotruś Matematyk”, „Szeryf”, „Samuraj”, „Sokole oko” czy „Bingo” tak wciągały uczniów, że dzwonek na przerwę wywołał ogólne niezadowolenie. Uczniowie klas czwartych miały także możliwość zdobycia naklejek za aktywność. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami za aktywność. Taka forma nauki to dla uczniów doskonała zabawa. A to przecież dzieci najbardziej lubią.

Informacja: p. K. Bielicka

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIEWCZĄT - WŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI

Zapraszamy do wspólnej z Urzędem Marszałkowskim akcji świętowania Międzynarodowego Dnia Dziewcząt, który przypada na 11 października. W związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji tworzenia plakatów graficznych odpowiadających na pytanie " A Ty, co chciałaby przekazać światu?". Jest to szansa dla dziewcząt na pokazanie w graficzny sposób tego, co dla nich ważne. Chcemy wesprzeć ten dzień, dlatego prosimy o przekazanie dziewczętom idei akcji i zachęcenie poprzez e-dzienniki, spotkania na godzinach wychowawczych etc. do przygotowania autorskich plakatów. Każdy plakat powinien być zapisany w formacie jpg i pdf - celowo w dwóch formatach, do późniejszej obróbki. Na prace czekamy do 12 października do godziny 16.00
Proszę o przysyłanie na mój e-mail z informacją, kto jest autorką, szkoła, klasa. Mamy nadzieję, że uda nam się z efektów wspólnej pracy przygotować galerię.
W przypadku pytań - proszę o kontakt 601 065 693.
--
Pozdrawiam serdecznie
Marzena Szymańska-Grzegorzek
starszy specjalista - doradca zawodowy

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie
ul. Śniadeckich 5
64-100 Leszno
tel. 65 513 03 67
http://cwrkdiz.leszno.pl/


7,356,901 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.