Kwiecień 15 2021 12:48:47
PIEŚŃ SZKOŁY
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PODRĘCZNIKI 2020/2021
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
27.10.2019 PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

10 stycznia w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców. Do rywalizacji stanęły reprezentacje szkół ze Święciechowy, Kaczkowa, Pawłowic i nasza drużyna. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna dzięki dwom wygranym (2:0 ze Święciechową i 2:0 z Kaczkowem i porażką z zespołem z Pawłowic 1:2 zajęła drugie miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Miłosz Buczek, Bartek Antkowiak, Adam Śliwowski, Wojtek Skorupski, Patryk Cłapka, Marcin Mróz, Bartek Jabłoński, Krystian Andrzejewski i Alex Charter.Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

10.01.2019 POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

06.01.2018r. w Lipnie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który przybyły dzieci z całego powiatu leszczyńskiego. W tym roku do konkursu stanęło ponad 160 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazjum. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także mniej znane, ale równie ciekawe pastorałki.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Olga Banach, Maria Wierzyk Hanna Gembiak z kl. IIb, Maria Stróżyńska, Hanna Skorupka z kl. IIa, Mieszko Cwojda, Maria Stachowiak z kl. IVa, Alan Sztyler (IVb), Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę oraz Julianna Schöpe (Vc), przygotowana przez p. Karolinę Tarnowską. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów. W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała Hanna Skorupka za wykonanie pastorałki „Gwiazdki świecą nad stajenką”. W kategorii klasy IV-VI II miejsce Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Tobie mały Panie” a III miejsce Oliwia Juszczak” za pastorałkę ”Babci zegar”, Zosia Klich otrzymała wyróżnienie za utwór „Kolęda dla nieobecnych”. W kategorii klasy VIII i gimnazjum III miejsce zdobyła Jagoda Wróblewska za kolędę pt. „Mario czy Ty wiesz”, wyróżnienie otrzymała Roksana Glapiak za kolędę „Magia świąt”. W kategorii Zespoły wokalne I miejsce otrzymał zespół SŁONECZKA w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska wykonując „Hymn o Narodzeniu” , II miejsce zajął zespół „KAPRYS” w składzie: Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak za kolędę „Oto dziś narodziła się miłość”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i statuetki i nagrody rzeczowe.
W tym roku poziom prezentowany przez wykonawców biorących udział w Przeglądzie był bardzo wysoki, dlatego też bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły zostali zauważeni i docenieni.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: www.facebook.com/GOKLipno
ZDJĘCIA

10.01.2019 KONKURS ŚPIEWACZY W KĄKOLEWIE

3 stycznia 2019 roku w Kąkolewie odbył się XIV Konkurs Śpiewaczy. Wzięło w nim udział ok. 90 wykonawców w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VII i gimnazjum oraz zespoły wokalne. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Banach, Maria Wierzyk z klasy II b, Maria Stróżyńska z klasy IIa, Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, Zespół Dziecięcy z Drobnina w składzie: Hanna Gembiak (IIb),Hanna Skorupka kl. IIa, Alan Sztyler (IVb), Mieszko Cwojda (IVa), Maria Stachowiak (IVa) przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę oraz zespół CANTO w składzie Marek Łagoda (VI a), Paulina Tomczak, Julianna Schöpe, Julia Gniłka z klasy Vc, Paulina Pudliszewska (VIb) przygotowani przez p. Karoline Tarnowską.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów. W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała Maria Wierzyk za wykonanie pastorałki „Zagraj najpiękniejsza kołysankę” . W kategorii klasy IV-VI przyznano dwa I miejsca, które trafiły do Agnieszki Maćkowiak za kolędę „Tobie mały Panie” i Oliwii Juszczak” za pastorałkę ”Babci zegar” Zosia Klich otrzymała wyróżnienie za utwór „Kolęda dla nieobecnych” W kategorii klasy VIII i gimnazjum III miejsce zdobył Bartosz Jabłoński za kolędę pt. „Święty niepojęty Jezu”. W kategorii Zespoły wokalne Nagrodę Specjalną Rady Rodziców ZS w Kąkolewie otrzymał zespół SŁONECZKA ,wykonując „Hymn o Narodzeniu” II miejsce zajął Zespół Dziecięcy z Drobnina za pastorałkę ”Nie płacz Jezu”, a III miejsce zespół CANTO za kolędę „Zaśnij dziecino”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe aniołki, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i anioły.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. M. Cwojda
ZDJĘCIA

BOŻE NARODZENIE 2018

Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą –
Chrystus nam się narodził i nowe dni będą.
Do stajni betlejemskiej aż do brzegów Wisły
Z ptakami smukłe sarny dziwować się przyszły.
A mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka,
By pośród witających zobaczyć człowieka …

_________________________________________________

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...

C.K. Norwid

21 grudnia, odbył się Koncert Kolęd, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany jest dla uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd a poprzez to przypominać, że:„ Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…
Koncert został zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Akompaniament pana Michała Rosika był wspaniałym dodatkiem do śpiewu dzieci. W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Hej ludzie idą święta”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Złota gwiazda”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Maleńka Miłość”, „Dziś wszystkim z nas Bóg narodził się”, „Prószy biały śnieg”, „Gwiazdki świecą nad stajenką”… Wspaniały i niepowtarzalny klimat nadali koncertowi uczniowie, którzy w wyjątkowy sposób zaprezentowali kolędy i pastorałki na instrumentach muzycznych takich jak: instrumenty klawiszowe, saksofon, trąbka, skrzypce.
Mamy nadzieję, że również w gronie rodzinnym, przy choince i przy szopce zanucicie „Śpiewajcie i grajcie Mu, Małemu…”. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole, zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda, niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku.
Na zakończenie tego niezwykłego spotkania, dyrektor Elżbieta Juskowiak złożyła wszystkim serdeczne życzenia, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku, aby w Nowym Roku zrealizować swoje plany i marzenia.

Informacja: p. W. Janiszewska
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

19.12.2018 NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH!

7,791,627 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.