Kwiecień 15 2021 12:52:41
PIEŚŃ SZKOŁY
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PODRĘCZNIKI 2020/2021
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
17.02.2019 AUKCJA LALEK NA CEL CHARYTATYWNY

W dniu 25 lutego w poniedziałek o godz, 16.00 Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie, podczas którego zaprezentujemy szyte w ciągu ostatnich miesięcy lalki. Zapraszamy szczególnie uczniów, ktorzy z pomocą dorosłych uszyli lalki. Minimalna kwota, jaką można przekazać, aby otrzymać lalkę, to 10 zł.
Jest to akcja pod patronatem Unicefu, a dochód ze sprzedaży lalek zostanie przekazany do fundacji na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA LALEK

13.02.2019 NAJMŁODSI UCZNIOWIE NA ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ

12 lutego sala gimnastyczna naszej szkoły na krótko zamieniła się w salę balową, na którą przybyli uczniowie z klas: I a, I b, II a i II b ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami. Na karnawałowym balu tradycyjnie pojawiło się wiele postaci. Były księżniczki, piraci, wróżki, rycerze, piłkarze, strażacy, policjanci, tancerki i różne zwierzątka. Były tańce, zabawy i różnego rodzaju konkursy. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przy muzyce sprawiła dzieciom wiele radości.


Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. H. Kaczmarek
ZDJĘCIA

6.02.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 31 stycznia 2019r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Brało w nich udział aż osiem zespołów z naszego powiatu. Reprezentacja szkoły z Kaczkowa, Drobnina, Belęcina Nowego, Osiecznej, Święciechowy, Włoszakowic, Wijewa oraz Lipna. Zawody rozgrywane były w trzech grupach. W wyniku losowania reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy z drużyną z Wijewa i Kaczkowa. Emocje były niesamowite. Po jedynym przegranym meczu z zespołem z Wijewa i wygranym z drużyną z Kaczkowa nasze dziewczęta mogły walczyć już tylko o czwarte miejsce. Nasze zawodniczki dały z siebie wszystko i po długich zmaganiach pokonały kolejno drużyny z Święciechowy i Włoszakowic plasując się ostatecznie na czwartym miejscu. Mistrzostwa Powiatu wygrały dziewczęta z Nowego Belęcina, drugie miejsce zajęła drużyna z Osiecznej a trzecie drużyna z Wijewa. Skład naszego zespołu: Zofia Dawidziak, Julia Gwizdoń, Julia Kubasik, Julia Lutowicz, Julia Ratajska, Wiktoria Ferch, Weronika Zyber, Barbara Kasprzyk, Ewelina Baer, Marta Jańczak.

Informacja: p. A. Ptaszyńska
ZDJĘCIA

28.01.2019 SPEKTAKL "ŚWIAT ROBOTÓW"

8 stycznia 2019 roku uczniowie klas: Vc, VIa i VIb mieli okazję obejrzeć spektakl „Świat robotów” w MOK-u w Lesznie. Wystawił go Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Sztuka oparta na „Bajkach robotów" Stanisława Lema wprowadziła młodych widzów w świat inteligentnych i obdarzonych uczuciami maszyn. Dzieci śledziły zmagania Trurla i Klapaucjusza, dwóch znakomitych konstruktorów, z robotami i maszyną liczącą. Niełatwa proza Lema w tej adaptacji stała się dowcipną, fascynującą przygodą. Bowiem uczniowie z zaangażowaniem śledzili to, co dzieje się na scenie, tym bardziej, że duże wrażenie zrobiły pokazy laserów. Warto dodać, że w tym przedstawieniu przestrzeń na teatralnej scenie budowała nie tylko scenografia, ale i światło, dym, a przede wszystkim dźwięk. Za znakomitą grę i efekty specjalne podziękowano aktorom gromkimi oklaskami.

Informacja: p. J. Muszyńska

27.01.2019 27 FINAŁ WOŚP

W niedzielę 13 stycznia miał miejsce 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w GCK w Garzynie. Jak co roku liczne licytacje były przeplatane występami dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Nasza szkoła wystąpiła dopiero o godz. 19.00. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Wiesławę Janiszewską i p. Michała Rosika. Podczas tegorocznego finału zebrano kwotę 26.212,58 zł, znacznie więcej niż się spodziewano. W roku ubiegłym było to niecałe 19 tys. Szczególnymi atrakcjami był lot balonem, skok ze spadochronem :), dzień w fotelu wójta gminy, stukilometrowa przejażdżka trajką. Były liczne wejściówki oraz rękodzieło.
Ja ze swojej strony serdecznie dziękuję naszym uczniom i rodzicom za oferowane fanty, które zasiliły konto Orkiestry. Przypomnę, że w tym roku zbieraliśmy pieniądze na sprzęt szpitalny dla najmłodszych.

Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
Zdjęcia: p. D. Marciniak
ZDJĘCIA


7,791,687 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.