Sierpień 21 2019 11:47:33
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
30.05.2019 KLASY IV NA SZLAKU PIASTOWSKIM

23 maja klasy IVa i IVb uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce Szlakiem Piastowskim. Jako pierwszą zwiedzaliśmy Archikatedrę w Gnieźnie, gdzie oglądaliśmy zabytkowe kaplice i grobowiec z relikwiami św. Wojciecha. Poznaliśmy również legendę na temat powstania miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ostrów Lednicki, gdzie przeprawą promową przedostaliśmy się na wyspę na jeziorze Lednica. Tam oglądaliśmy stanowisko archeologiczne, prawdopodobne miejsce chrztu Polski. Następnie udaliśmy się do Biskupina, czyli rekonstrukcyjnej osady domów z wioski neolitycznej. Braliśmy też udział w zajęciach rękodzieła, na których wykonywaliśmy koralikowe naszyjniki. Dużą atrakcją okazała się podróż kolejką wąskotorową do Wenecji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej niezwykłej lekcji historii, a dla upamiętnienia tych chwil zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

30.05.2019 KLASA VIb NA ZAMKU CZOCHA

21.05.2019 roku klasa VIb wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do zamku Czocha. Budowla ta, której początki sięgają połowy XIII wieku, zauroczyła wszystkich swoją historią i wyglądem. Od miłej pani przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nie tylko z przeszłości tego miejsca, ale również i tego, co dzieje się tam współcześnie. Widzieliśmy nie tylko wspaniałe sale zamkowe, ale również podziemia z salą tortur. Zadaliśmy sobie również trochę trudu, by wdrapać się po dwustu stopniach na szczyt zamkowej wieży, skąd mogliśmy podziwiać wspaniały widok na jezioro Leśniańskie. Byliśmy również na zaporze wodnej na rzece Kwisa, która jest częścią działającej tam od roku 1901 elektrowni wodnej.

Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

7.04.2019 POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI "SIŁA GŁOSU"

W minionym tygodniu w Świeciechowie odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Siła głosu” , na który przybyli uczniowie z 13 szkół powiatu leszczyńskiego. Do konkursu stanęło ponad 160 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści oraz zespoły wokalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych 7 -10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat i zespoły wokalne. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w świetny nastrój. Mogliśmy usłyszeć piękne piosenki dziecięce i młodzieżowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Olga Banach, Maria Wierzyk, Wojtek Wielogórski z kl. IIb, Hanna Skorupka z kl. IIa, Mieszko Cwojda, z kl. IVa, Alan Sztyler IVb, Mikołaj Brodziak z klasy Vb Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów oraz nagrody specjalne.

CZYTAJ CAŁOŚĆ INFORMACJI
Informacja: p. E. Cieśla

7.04.2019 XI GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - DROBNIN 2019

W sobotę 06.04. 2019r. w Drobninie odbył się XI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Ogółem w przeglądzie wzięło udział 69 uczestników (soliści oraz zespoły wokalne) w kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat, zespoły wokalne klas I-III oraz zespoły wokalne klas –IV-VIII i gimnazjum. Uczestnicy przyjechali do nas ze szkół i przedszkoli z naszej gminy: z Krzemieniewa, z Garzyna , Oporówka, Belęcina Nowego oraz Pawłowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i opaskę odblaskową na rękę. Zdobywcy I, II, i III miejsca otrzymali statuetki i dyplomy ufundowane przez: Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Szkudlarczyka, Wójta Gminy Krzemieniewo Radosława Sobeckiego, Dyrektora Szkoły Elżbietę Juskowiak oraz Radę Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Jury w składzie: przewodnicząca pani Elżbieta Juskowiak oraz członkowie pani wicedyrektor Andżelika Jankowiak, pani Magdalena Prus-Maćkowiak oraz pani Karolina Tarnowska miało niełatwe zadanie, aby wśród tylu pięknie śpiewających młodych talentów wybrać tych, którzy zasługiwali na najwyższe wyróżnienie.

WYNIKI PRZEGLĄDU
Informacja: p. E. Cieśla

4.04.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

1.04.2019 roku, na boiskach „Orlik” w Lasocicach i Święciechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców urodzonych w latach 2003 - 2005. W wyniku losowania nasza drużyna grała w Święciechowie z zespołami z Rydzyny, Święciechowy i Nowego Belęcina. Dzięki dwom zwycięstwom i remisowi wygraliśmy swoją grupę i o finał graliśmy z zespołem z Pawłowic. Niestety przegraliśmy i pozostała nam walka o trzecie miejsce z zespołem z Osiecznej. Mecz wygrała nasza drużyna i to my zajęliśmy trzecie miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Mateusz Włodarczyk, Miłosz Buczek, Adam Śliwowski, Jakub Jaszczak, Adam Chwaliszewski, Alex Charter, Bartek Jabłoński, Igor Pietraszewski, Eryk Urbaniak i Krystian Andrzejewski.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA


4,381,590 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.