Sierpień 20 2019 01:00:30
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
23.06.2019 ZAKOŃCZENIE KLAS ÓSMYCH

19 czerwca, na ten dzień zakończenia roku szkolnego czekaliśmy wszyscy, a w szczególności, tegoroczni absolwenci. Na sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie dziewiątej, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I - VII. O 10:00 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas VIII, a o 12:30 zakończenie edukacji IIIA , ostatniego rocznika gimnazjum w Drobninie. Obie części apelu ósmoklasistów, uroczystą i artystyczną, oglądał wspólnie ze wzruszonymi rodzicami, nauczycielami i pracownikami obsługi, wójt gminy Krzemieniewo pan Radosław Sobecki. Po raz pierwszy została też wręczona Nagroda Wójta Gminy Krzemieniewo. Otrzymała ją uczennica klasy VIIIb Julia Lutowicz za najwyższe osiągnięcia w nauce. Pani Dyrektor Elżbieta Juskowiak powitała wszystkich zgromadzonych, gratulując osiągnięć edukacyjnych, sportowych i innych młodzieży naszej szkoły a następnie wręczyła najlepszym uczniom Złote Odznaki , świadectwa z wyróżnieniem a dla rodziców zaszczytne Listy Gratulacyjne. W części artystycznej mogliśmy podziwiać już dawno, ale też świeżo odkryte talenty wokalne. Pani Elżbieta Cieśla przygotowała wszystkie piosenki na trzy głosy! Uczniowie wykazali się też talentami teatralnymi recytując wiersze i wcielając się w rolę nauczycieli. Uroczystość zakończyła się piosenką „Absolwent” i morzem łez absolwentów PSP w Drobninie rocznik 2018/2019, którzy musieli powiedzieć do widzenia i rozpocząć nowy etap w swoim życiu.
Do widzenia i powodzenia!

Informacja: p. S. Olejniczak, p. M. Samol
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Za nami kolejny rok szkolny. 19.06.2019 roku spotkaliśmy się wszyscy (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi) w sali gimnastycznej by podsumować, to co zostało za nami. By wspólnie się cieszyć z tego, co udało się nam zrealizować i osiągnąć. By podziękować sobie nawzajem za ciężką pracę, dzięki której również i ten rok szkolny możemy zaliczyć do udanych. Podczas końcowego apelu głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Juskowiak, która stwierdziła, że tylko wspólna i odpowiedzialna praca jest drogą prowadzącą do sukcesu. Sukcesem zaś jest uśmiech na twarzy ucznia. Uczniowie wyróżniający się w nauce i w pracy na rzecz szkoły i środowiska odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody książkowe przyznała również Rada Rodziców. Otrzymali je najsympatyczniejsi uczniowie z poszczególnych klas, a wręczyła je pani Bernadeta Glapiak. Społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę panią Mariannę Domagałę. Uczniowie po uroczystym apelu i spotkaniach z wychowawcami udali się na zasłużone wakacje.

Informacja: p. J. Kownacki
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

20.06.2019 "CZAS POWIEDZIEĆ DO WIDZENIA"

19. czerwca 2019 w drobnińskiej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie ostatniego rocznika absolwentów gimnazjum. Szkołę ukończyła klasa IIIA, która liczyła 28 uczennic i uczniów. W części oficjalnej uroczystości pani dyrektor Elżbieta Juskowiak w imieniu swoim i grona nauczycielskiego pożegnała absolwentów życząc sukcesów w nauce na kolejnych etapach kształcenia, po czym wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, Złote Odznaki Wzorowego Ucznia oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Otrzymali je uczniowie i uczennice: Miłosz Buczek, Jakub Jaszczak, Martyna Kostrowska, Julia Kubasik, Julia Maćkowiak oraz nieobecna na uroczystości Daria Pudliszewska. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Oliwia Michalak. Głos zabrała również pani Joanna Nowacka, zastępca wójta gminy Krzemieniewo i wręczyła Nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo za szczególne osiągnięcia w nauce. Nagrodę otrzymała w tym roku uczennica Julia Kubasik. Następnie przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców pani Bernadeta Glapiak wręczyła nagrodę dla najsympatyczniejszego ucznia klasy IIIA, którym głosami swoich koleżanek i kolegów został Dariusz Brodziak. Wychowawczyni klasy Elżbieta Kownacka podziękowała również rodzicom: paniom Katarzynie Antkowiak, Aldonie Biernat, Justynie Gwizdoń, Sylwii Jaszczak i Ewie Pietraszewskiej za współpracę, działalność w klasowej i szkolnej Radzie Rodziców, za organizację wspaniałego komersu oraz pomoc w organizacji pożegnania gimnazjum. Absolwentów pożegnali również przemówieniem i kwiatami uczniowie klas VII. Po wręczeniu pozostałych świadectw uczniowie zakończyli polonezem część oficjalną uroczystości. W części artystycznej absolwenci złożyli podziękowania swoim rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Na koniec padła komenda: „Absolwenci gimnazjum…… czapki z głów!” i przyszedł czas powiedzieć do widzenia.

Uroczystość pożegnania przygotowała klasa IIIA pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Kownackiej, przy pomocy pana Jerzego Kownackiego. Za ćwiczenie piosenek dziękujemy panu Michałowi Rosikowi. Za ćwiczenie poloneza dziękujemy pani Annie Ptaszyńskiej i panu Robertowi Jankowiakowi.

Informacja: p. E. Kownacka
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

13.06.2019 RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, że może to dotyczyć Ciebie i Twoich bliskich. Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. Wiadomo, że pierwsze minuty decydują o szansie na przeżycie osoby poszkodowanej i niestety często brak podstawowej wiedzy i umiejętności przyczyniają się do śmierci, której można było zapobiec. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – II edukacji wczesnoszkolnej pod opieką Pań Hanny Kaczmarek i Anny Barygi uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Podsumowanie realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla siedemdziesięciu uczniów odbyło się na sali gimnastycznej, podczas których uczestnicy powtarzali wszystkie czynności, które należy wykonać, żeby pomóc poszkodowanemu, a może uratować komuś życie. Szkolenie uczniów zakończyło się sprawdzianem i otrzymaniem książeczek wraz z certyfikatem uczestnictwa w programie. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

7.06.2019 KOMERS KLASY III GIMNAZJUM

Dnia 06. czerwca 2019 uczniowie ostatniej trzeciej klasy gimnazjum w Drobninie bawili się na klasowym komersie. Zabawa odbyła się w restauracji „Dobrodziej” w Krzemieniewie. Najpierw w obecności zaproszonych gości: dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców, klasa IIIA zatańczyła poloneza (przy wsparciu kolegów z klas VIII). Następnie rozpoczęła się imprezowa część komersu. Młodzież bawiła się doskonale, parkiet nie był pusty ani przez chwilę. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Rajek Jarosław Szczench. Rodzice uczniów perfekcyjnie zadbali o poczęstunek oraz o bezpieczeństwo w czasie imprezy.
Obecni na komersie nauczyciele oraz rodzice zgodnie twierdzili, że tak wyjątkowo udanego komersu jeszcze nie widzieli.

Informacja: p. E. Kownacka
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA


4,381,178 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.