Czerwiec 16 2019 21:01:59
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
13.06.2019 RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, że może to dotyczyć Ciebie i Twoich bliskich. Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. Wiadomo, że pierwsze minuty decydują o szansie na przeżycie osoby poszkodowanej i niestety często brak podstawowej wiedzy i umiejętności przyczyniają się do śmierci, której można było zapobiec. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – II edukacji wczesnoszkolnej pod opieką Pań Hanny Kaczmarek i Anny Barygi uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Podsumowanie realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla siedemdziesięciu uczniów odbyło się na sali gimnastycznej, podczas których uczestnicy powtarzali wszystkie czynności, które należy wykonać, żeby pomóc poszkodowanemu, a może uratować komuś życie. Szkolenie uczniów zakończyło się sprawdzianem i otrzymaniem książeczek wraz z certyfikatem uczestnictwa w programie. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

7.06.2019 KOMERS KLASY III GIMNAZJUM

Dnia 06. czerwca 2019 uczniowie ostatniej trzeciej klasy gimnazjum w Drobninie bawili się na klasowym komersie. Zabawa odbyła się w restauracji „Dobrodziej” w Krzemieniewie. Najpierw w obecności zaproszonych gości: dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców, klasa IIIA zatańczyła poloneza (przy wsparciu kolegów z klas VIII). Następnie rozpoczęła się imprezowa część komersu. Młodzież bawiła się doskonale, parkiet nie był pusty ani przez chwilę. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Rajek Jarosław Szczench. Rodzice uczniów perfekcyjnie zadbali o poczęstunek oraz o bezpieczeństwo w czasie imprezy.
Obecni na komersie nauczyciele oraz rodzice zgodnie twierdzili, że tak wyjątkowo udanego komersu jeszcze nie widzieli.

Informacja: p. E. Kownacka
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

5.06.2019 CROSS WAGAROWICZA

3 czerwca 2019 roku odbył się XXIX Cross Wagarowicza w parku w Pawłowicach. Celem zawodów była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży oraz zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu. Z naszej szkoły wzięło udział 65 uczniów. I miejsce wywalczył Adam Śliwowski na dystansie 1700 m , II miejsce wywalczyła Zofia Skrzypczak na dystansie 800 m, IV zajęła miejsce Klaudia Stachurska na dystansie 900 m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


Informacja: p. A. Brodziak
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

5.06.2019 W PASIECE "U LUCKA"

Dnia 30.05.2019 uczniowie klasy Ia Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie odwiedzili ,po raz pierwszy, pasiekę pana Lucjana Borowskiego w Drobninie. Uczniowie dowiedzieli się, jak jest zbudowany ul, jaka pszczoła jaką pełni funkcję w ulu, do czego służy wirówka, jakie produkty pszczele mamy z pasieki. Pan Borowski opowiedział również o zakładaniu nowych uli, o tworzeniu się nowego matecznika, oraz o ciągłym dokształcaniu się w kierunku „pszczelarstwo”. Córka pana Borowskiego pani Iza pokazała jak się zdejmuje wosk z plastrów miodnych. Dzieci ubierały ochronny strój i zaglądały przez szybkę do ula, „kręciły karuzelą”, dzięki czemu wytłoczyły z plastrów miód, próbowały też pyłku pszczelego, który zebrała pani Iza. Oczywiście świeżo wytłoczony miód próbowały z dodatkiem wafli. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało ulotki o rodzajach miodu i… słoiczek miodu. Mamy nadzieję, że dzieci będą szanowały pszczoły i chętniej jadły miód, a nie cukier.

Informacja i zdjęcia: p. H. Kaczmarek
ZDJĘCIA

2.06.2019 ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ NA CZEŚĆ WŁADYSŁAWA LESTERA

27.05.2019 roku odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. W tym to właśnie dniu przypadł nam zaszczyt gościć uczestników odsłonięcia tablicy pamiątkowej na cześć pierwszego wójta gminy Krzemieniewo, Władysława Lestera (1898-1941). Impreza ta miała bardzo podniosły charakter i wpisała się w ciąg obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w roku 1918. Władysław Lester był nie tylko wójtem gminy Krzemieniewo, ale również uczestnikiem Powstania wielkopolskiego, żołnierzem wojny polsko-bolszewickiej, organizatorem Towarzystwa Powstańców i Wojaków, współtwórcą Koła Związku Weteranów Powstań Narodowych oraz Związku Rezerwistów w Krzemieniewie. Był również aktywnym strażakiem i współzałożycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzemieniewie w 1926 roku. Brał udział w powstaniu parafii i budowie kościoła w Drobninie.
Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli: dzieci Władysława Lestera (Zofia Weber, Edmund Lester, Kazimierz Lester i Teresa Florczak), wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki, przewodniczący Rady Gminy Krzemieniewo Mirosław Krysztofiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Irena Grobelna, proboszcz parafii Drobnin ksiądz Stanisław Pietraszek, dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, radni Rady Gminy Krzemieniewo, sołtysi oraz mieszkańcy gminy Krzemieniewo.
Zebranych powitała dyrektor szkoły w Drobninie Elżbieta Juskowiak. Obszerny życiorys Władysława Lestera przedstawiła Elżbieta Kownacka. W imieniu rodziny Lesterów głos zabrała Teresa Florczak. Zebrani goście mieli również okazję wysłuchać minikoncertu w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie przygotowanych przez Elżbietę Cieślę. Wśród zaprezentowanych znalazły się: Niepodległa niepokorna, Co to jest niepodległość, 11 listopada, Pierwsza Kadrowa, Przybyli ułani pod okienko, Myślimy o Polsce, Uwierz Polsko, Alleluja, Pięknie żyć.
Samo odsłonięcie tablicy odbyło się przy Urzędzie Gminy Krzemieniewo. Ta część zgromadziła również dość liczną publiczność. Wyjątkowość tego wydarzenia podniosło odśpiewanie hymnu państwowego oraz asysta pocztów sztandarowych wystawionych przez Ochotniczą Straż Pożarną z jednostek w Krzemieniewie, Pawłowicach i Belęcinie oraz szkół z Drobnina, Pawłowic i Belęcina. Do zgromadzonych przemówili wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz starosta Jarosław Wawrzyniak. Wypuszczone zostały również biało-czerwone baloniki.

PIOSENKA: NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA - autor filmu p. Mariusz Cwojda
PIOSENKI: CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ, 11 LISTOPADA - autor filmu p. Mariusz Cwojda

Informacja: p. J. Kownacki
Zdjęcia: p. M. Cwojda
ZDJĘCIA


4,244,944 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.