Maj 25 2019 00:09:31
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
ZAPROSZENIE NA ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ
7,04.2019 POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI "SIŁA GŁOSU"

W minionym tygodniu w Świeciechowie odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Siła głosu” , na który przybyli uczniowie z 13 szkół powiatu leszczyńskiego. Do konkursu stanęło ponad 160 młodych wykonawców prezentując swoje talenty wokalne. W konkursie udział wzięli soliści oraz zespoły wokalne. Przegląd podzielono na kilka kategorii wiekowych 7 -10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat i zespoły wokalne. Młodzi wykonawcy swoimi występami wprowadzili wszystkich w świetny nastrój. Mogliśmy usłyszeć piękne piosenki dziecięce i młodzieżowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Olga Banach, Maria Wierzyk, Wojtek Wielogórski z kl. IIb, Hanna Skorupka z kl. IIa, Mieszko Cwojda, z kl. IVa, Alan Sztyler IVb, Mikołaj Brodziak z klasy Vb Zofia Klich, Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak z klasy Vc, Bartosz Jabłoński z klasy VIIIb, Zespół „Słoneczka” w składzie: Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska z klasy VIIIa, przygotowani przez p. Elżbietę Cieślę. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetne umiejętności wokalne, zdobywając tytuły laureatów oraz nagrody specjalne.

CZYTAJ CAŁOŚĆ INFORMACJI
Informacja: p. E. Cieśla

7.04.2019 XI GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - DROBNIN 2019

W sobotę 06.04. 2019r. w Drobninie odbył się XI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Ogółem w przeglądzie wzięło udział 69 uczestników (soliści oraz zespoły wokalne) w kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat, zespoły wokalne klas I-III oraz zespoły wokalne klas –IV-VIII i gimnazjum. Uczestnicy przyjechali do nas ze szkół i przedszkoli z naszej gminy: z Krzemieniewa, z Garzyna , Oporówka, Belęcina Nowego oraz Pawłowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i opaskę odblaskową na rękę. Zdobywcy I, II, i III miejsca otrzymali statuetki i dyplomy ufundowane przez: Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Szkudlarczyka, Wójta Gminy Krzemieniewo Radosława Sobeckiego, Dyrektora Szkoły Elżbietę Juskowiak oraz Radę Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Jury w składzie: przewodnicząca pani Elżbieta Juskowiak oraz członkowie pani wicedyrektor Andżelika Jankowiak, pani Magdalena Prus-Maćkowiak oraz pani Karolina Tarnowska miało niełatwe zadanie, aby wśród tylu pięknie śpiewających młodych talentów wybrać tych, którzy zasługiwali na najwyższe wyróżnienie.

WYNIKI PRZEGLĄDU
Informacja: p. E. Cieśla

4.04.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

1.04.2019 roku, na boiskach „Orlik” w Lasocicach i Święciechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców urodzonych w latach 2003 - 2005. W wyniku losowania nasza drużyna grała w Święciechowie z zespołami z Rydzyny, Święciechowy i Nowego Belęcina. Dzięki dwom zwycięstwom i remisowi wygraliśmy swoją grupę i o finał graliśmy z zespołem z Pawłowic. Niestety przegraliśmy i pozostała nam walka o trzecie miejsce z zespołem z Osiecznej. Mecz wygrała nasza drużyna i to my zajęliśmy trzecie miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Mateusz Włodarczyk, Miłosz Buczek, Adam Śliwowski, Jakub Jaszczak, Adam Chwaliszewski, Alex Charter, Bartek Jabłoński, Igor Pietraszewski, Eryk Urbaniak i Krystian Andrzejewski.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

1.04.2019 SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO UCZNIÓW KLAS IV

27.03.2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego klas IV. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów. Na napisanie testu uczniowie mieli 80 minut. Obejmował on znajomość podstawowego słownictwa, umiejętność odpowiedniego reagowania w danej sytuacji oraz znajomość podstawowych struktur gramatycznych poznanych na lekcjach języka angielskiego.
Laureatami konkursu zostali:
I m-ce Mieszko Cwojda
II m-ce Bartosz Bartkowiak
III m-ce Maria Zielińska
Nagrody główne i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy zajęli I-III miejsce. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała pani Karolina Tarnowska.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Informacja: p. K. Tarnowska


4,074,263 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.