Wrzesień 20 2018 14:13:23
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie. Mamy nadzieję, że wizyta tutaj nie będzie czasem straconym, że dzięki temu zyskamy jeszcze więcej przyjaciół. Drobnin to mała miejscowość na terenie gminy Krzemieniewo w województwie wielkopolskim. Znajduje się ona w połowie drogi między Lesznem, a Gostyniem. Szkoła istnieje tutaj nieprzerwanie od roku 1797. Przez te 220 lat przechodziła różne koleje losu i zawirowania. Musi w niej jednak być coś, co pozwala jej trwać i się rozwijać. Tym czymś jest na pewno tradycja i prawdziwie wielkopolskie podejście do pracy.
Zaglądając tutaj, będziesz miał okazję zobaczyć nie tylko jak pracujemy lecz również jak się bawimy i jakie są nasze sukcesy. Dzieje się u nas bardzo dużo, a pomysłów mamy jeszcze więcej.
Zapraszamy.

Administrator

ZAPROSZENIE
DOWOZY UCZNIÓW DO SZKÓŁ

Na stronie internetowej GMINY KRZEMIENIEWO zamieszczone są zasady korzystania z autobusów szkolnych. Zainteresowanych rodziców proszę o zapoznanie się z zarządzeniem oraz wypełnienie deklaracji i złożenie jej w Urzędzie Gminy w Krzemieniewie – pokój numer 6.

Wzór deklaracji można pobrać ze stron:

DOWOZY UCZNIÓW DO SZKÓŁ
DOWOZY UCZNIÓW DO SZKÓŁ

wicedyrektor
Elżbieta Juskowiak

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Nadszedł czas pożegnań. 22 czerwca 2018 roku absolwentami Gimnazjum w Drobninie zostało 37 uczniów klas trzecich. Uroczystą akademię po raz ostatni uświetnił swą obecnością Dyrektor PSP w Drobninie - p. Leonard Kaczmarek. Wręczył świadectwa z wyróżnieniem Adriannie Chudzińskiej i Marii Adamskiej. Rodzice wzorowych uczennic otrzymali z jego rąk listy gratulacyjne. Tego roku nagrodą Przewodniczącego Rady Gminy uhonorowano Adriannę Chudzińską. Stypendium za najwyższe wyniki w nauce, od radnego p. Marka Garbacza, otrzymała również Adrianna. W części oficjalnej głos zabrali: wójt gminy Krzemieniewo - p. Andrzej Pietrula, przewodniczący Rady Gminy - p. Piotr Sikorski oraz przedstawicielka Rady Rodziców - p. Honorata Scholtz. Ostatnie słowa pożegnalne słowa do absolwentów skierowała przedstawicielka klasy drugiej gimnazjum - Izabela Bartkowiak. Za wsparcie i życzliwość rodzicom klas trzecich podziękowali wychowawcy: p. Justyna Muszyńska i p. Robert Jankowiak. Ukłonem dla nauczycieli i rodziców była część artystyczna, w której to występujący ujawnili swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne, wzruszając i rozbawiając widzów. Aktorom należą się gromkie brawa. Uroczystość dobiegła końca. W tle pięknej scenografii autorstwa p. Marzeny Szczuraszek i p. Anny Zygner ukazało credo dzisiejszej akademii, słowa Adama Mickiewicza: "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Absolwentom gimnazjum, wspaniałym młodym ludziom, życzymy pięknego wrześniowego poranka w wybranej szkole, a na co dzień - spełniania marzeń...

Informacja: p. J. Muszyńska
Zdjęcia: p. D. Marciniak
ZDJĘCIA
_________________________________________________________

22 czerwca odbyło się w naszej placówce uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpoczęło się od tradycyjnego wystąpienia pocztu sztandarowego, odśpiewania pieśni szkoły i złożenia raportu panu dyrektorowi. W tej części akademii na forum szkoły nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie.
Tegoroczna akademia miała szczególny charakter, ponieważ cała społeczność szkolna pożegnała odchodzącego na emeryturę po 35 latach pracy pana dyrektora Leonarda Kaczmarka, który szefował drobnińskiej szkole przez 26 lat. Z tej okazji młodzież pod okiem pani Elżbiety Cieśli i Andżeliki Jankowiak przygotowała występ, który wszystkich rozśmieszył i wzruszył. Dyrektor otrzymał podziękowania i mnóstwo ciepłych słów od grona nauczycielskiego, pracowników administracji i obsługi, członków Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz przedstawicieli związków zawodowych i pracowników Urzędu Gminy w Krzemieniewie. Wszyscy życzymy Panu Dyrektorowi na zasłużonym odpoczynku samych słonecznych dni, więcej czasu dla siebie i rodziny oraz zdrowia.

Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
Zdjęcia: p. D. Marciniak
ZDJĘCIA

17.06.2018 KLASA Ia W LESZNIE

14 czerwca klasa I a uczestniczyła w wycieczce do Leszna. Wyjazd miał na celu zapoznanie z najbliższą okolicą, architekturą i lokalnymi atrakcjami. To bardzo ważne, aby najmłodsi mieli świadomość tego, skąd pochodzą, swojego regionu i tożsamości. Wycieczka rozpoczęła się od poznawania dworca kolejowego. Dzieci oglądały pociągi, lokomotywy, poczekalnie, kasy biletowe. Zapoznały się z rozkładem jazdy, spacerowały po peronach. Następnie udały się na dworzec autobusowy, gdzie odszukiwały kierunki jazdy autobusów. Spacer po miejskich plantach i wizyta w Centrum Aktywności Twórczej to kolejne punkty programu. Pierwszaki miały okazję do podjęcia rozmów i wspólnej zabawy z wolontariuszami pochodzącymi z Hiszpanii i Turcji. Razem wykonywali kolorowe motyle w ramach akcji „Ekologiczny czerwiec”. Przechadzka po leszczyńskim rynku i przepyszne lody również sprawiły dzieciom wiele radości. Kolejna atrakcja czekała na lotnisku. Tam uczestnicy mieli okazję oglądać samoloty i szybowce w czasie startu, lotu i lądowania. Dużo emocji wywołała możliwość siedzenia za sterami jednej z maszyn. Następnie przyszedł czas na posiłek. Zgłodniali mogli delektować się wybranymi przez siebie zestawami w restauracji Mc Donalds. Ostatnią atrakcją był bowling. Dzieci świetnie się bawiły i ćwiczyły swoją celność w rzutach kolorowymi kulami.Po tak udanej wycieczce z pewnością zastaną miłe wspomnienia, a pamiątkowe zdjęcia będą przypominać wspólnie spędzone chwile.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. A. Baryga
ZDJĘCIA

4.06.2018 DZIEŃ DZIECKA

W klasach I i III Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem "Z ekologią za pan brat". Na początku uczniowie prezentowali modę ekologiczną. Trzeba pochwalić dzieci i rodziców za pomysłowość. Stroje były oryginalne i trudno było wybrać te najpiękniejsze. Królową została Amelka Picz z klasy I a w stroju Białej Damy, a królem Mateusz Borowski z klasy III a w stroju robota. W dalszej części były rozgrywki sportowe. Po obejrzeniu filmu ekologicznego każda klasa ze swoją wychowawczynią udała się na rajd ekologiczny, podczas którego dzieci rozwiązywały testy ekologiczne. W nagrodę otrzymały dyplomy, a zwycięzcy w poszczególnych klasach oceny celujące z edukacji przyrodniczej. W tym szczególnym dla dzieci dniu nie zabrakło życzeń od wychowawczyń i lodów od rodziców.

Informacja i zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA


2,995,908 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.