Październik 19 2019 23:50:34
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
mLegitymacja
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
OGŁOSZENIE
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałkowy poranek, w Dzień Edukacji Narodowej, pokłoniliśmy się nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, dziękując za pasję w przekazywaniu wiedzy, poświęcenie i troskę o nasze wychowanie. Akademię uświetnili swą obecnością – Dyrektor Szkoły - p. Leonard Kaczmarek, Zastępca Wójta Gminy - p. Joanna Nowacka oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęto wręczeniem nagród i podziękowań dla pracowników placówki. Zanim to nastąpiło, o pięknej pracy nauczyciela, o wielkim zaangażowaniu pracujących w szkole osób powiedziała Pani Dyrektor Elżbieta Juskowiak, ujmując wdzięczność w ciepłe słowa podziękowań. Wśród wyróżnionych znalazła się p. Elżbieta Cieśla, która otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo. To jej solistki i zespoły wokalne rozsławiły naszą gminę. Nagrodzeni zostali również: p. Dyrektor Andżelika Jankowiak, p. Anna Baryga, p. Anna Brodziak, p. Ewelina Buczek, p. Marlena Gabler, p. Robert Jankowiak, p. Jerzy Kownacki, p. Aldona Lubińska-Hofman, p. Anna Ptaszyńska, p. Sylwia Stawińska oraz p. Jolanta Chodyła, p. Honorata Borowska i p. Agata Kasztelan.
Część artystyczną apelu przygotowali uczniowie klasy 5c i 6c wraz z wychowawczyniami. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności wyjątkowym pracownikom szkoły za to, że to co najlepsze potrafią ofiarować dzieciom każdego dnia. Okraszone humorem skecze i fraszki oraz piosenki o szkole wprawiły obecnych w znakomity nastrój. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie kwiatów przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Informacja: p. J. Muszyńska
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

10.10.2019 MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

10 października 2019 roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkoła nasza wystawiła cztery sztafety: dziewczynki młodsze i starsze oraz chłopcy młodsi i starsi. Dziewczynki i chłopcy młodsi rywalizowali w sztafetach 8x 800m, dziewczynki starsze 10x 1000m, a chłopcy 10x 1200m. wszystkie sztafety spisały się bardzo dobrze a w szczególności dziewczynki młodsze które zajęły trzecie miejsce i chłopcy starsi którzy „wybiegali” miejsce drugie. Dziewczynki młodsze zajęły czwarte miejsce, a chłopcy szóste. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.
Sztafety biegały w składach:
Dziewczynki młodsze: Ola Klich, Zosia Skrzypczak, Nikola Markowska, Oliwia Juszczak, Olga Krzyżoszczak, Wiktoria Charter, Zuzanna Skrzypczak, Maja Łukaszewska i Marta Łagoda.
Chłopcy młodsi: Bartek Rozwalka, Tomek Adamiak, Dawid Lichy, Tomek Szydłowski, Filip Zawada, Tomek Chudziński, Alan Pietraszewski, Oskar Konopka i Olek Zbierski.
Dziewczynki starsze: Klaudia Stachurska, Ola Adamiak, Paulina Pudliszewska, Julia Zbieżak, Ola Wolna, Zuzanna Poprawska, Marysia Smektała, Klaudia Musielak, Marianna Schöpe, Weronika Kośmider, Weronika Bartlewska.
Chłopcy starsi: Jakub Skrzypczak, Tomek Wielogórski, Mikołaj Przybylak, Mikołaj Jagodziński, Mikołaj Kurasiński, Łukasz Kąkolewski, Jakub Podleśny, Kacper Maciołka, Eryk Urbaniak, Piotr Gembiak i Krystian Andrzejewski.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

10.10.2019 ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019r. to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W Publicznej Szkole w Drobninie lekcje matematyki dla klas 5 – 7 miały formę gier i zabaw. Gry edukacyjne to propozycje pań matematyczek dla swoich podopiecznych w tym dniu. Dzieci uczyły się bawiąc tabliczką mnożenia z Matlandią przy tablicy interaktywnej. Największym jednak powodzeniem cieszyły się gry karciane z kartami Grabowskiego. „Olimpijczycy” okazała się przebojem, a „Piotruś Matematyk”, „Szeryf”, „Samuraj”, „Sokole oko” czy „Bingo” tak wciągały uczniów, że dzwonek na przerwę wywołał ogólne niezadowolenie. Uczniowie klas piątych miały także możliwość zdobycia Legitymacji Eksperta Tabliczki Mnożenia. Taka forma nauki to dla uczniów doskonała zabawa. A to przecież dzieci najbardziej lubią.


Informacja: K. Wasiółka
Zdjęcia: K. Wasiółka, K. Bielicka
ZDJĘCIA

8.10.2019 SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

3 października 2019 roku uczniowie klasy III a uczestniczyli w spotkaniu z leśnikiem z Nadleśnictwa Karczma Borowa oraz z podleśniczym Leśnictwa Górzno. Zajęcia odbyły się w terenie nad jeziorem w Górznie, które znajduje się w otoczeniu lasu. Celem spotkania było poznanie wiedzy o środowisku leśnym, gospodarce leśnej oraz pracy leśnika. Trzecioklasiści z uwagą wysłuchali prelekcji na temat lasów i problemów leśnych i aktywnie brali w niej udział wykazując się swoją wiedzą. Otrzymali książki związane z przedstawianą tematyką i obiecali, że będą właściwie zachowywać się i korzystać z lasu, pamiętając o tym że, las jest domem zwierząt, a my jesteśmy jego gośćmi.

Informacja i zdjęcia: p. A. Baryga
ZDJĘCIA


4,463,114 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.